• I-V 9:00-18:00
  • VI 10:00-16:00

Stovykla „Įdomioji biblioteka“ 6 sezonas, 1-oji pamaina

Pažinkime gamtos paslaptis drauge!

Stovykla „įdomioji biblioteka“ 6 sezonas, 1-oji pamaina

???? Šiais metais stovyklautojams parengėme penkių dienų neformalaus ugdymo programą, kuri skirta vaikų fizinės ir psichinės savijautos gerinimui, natūralios gamtos pažinimui, sąmoningumo, pilietiškumo ir nuoseklios saviugdos skatinimui.

???? Pirmąją stovyklos dieną pradėjome susipažinimo ratu, taisyklių aptarimu ir M. Lasinsko knygos „Vaikai vaistažolių pasaulyje“ pristatymu. Vėliau edukacijoje su Julija Mozurevičiūte gaminome bičių vaško drobeles, skirtas maisto produktų saugojimui, vaišinomės vaistažolių arbata ir ragavome šviežią medų. Po pietų „Nastia Garden gourmet“ parduotovės savininkė Valerija Gofurova vaikams pasakojo kaip pasigaminti žalumynais ir prieskoniais pagardintą sviestą bei vaišino nuotaikingu desertu – kokteiliais su sausu ledu.

???? Antrąja stovyklos dieną leidomės į vabzdžių pažinimo edukacijas. Stovyklautojai susibūrė į dvi komandas ir pasitelkę „Lietuvos Raudonąją knygą „ savarankiškai aiškinosi kuo ypatingi yra vabzdžiai. Kiek vėliau iššifruodami gautas užuominas V. Lingio parko teritorijoje stovyklautojai surinko reikalingas priemones ir savarankiškai įrenginėjo vabzdžių viešbučius. Ši edukacija yra antroji bibliotekos ir Klimato muziejaus organizuojamos akcijos „Klimato herojai“ dalis. Atsakingai padirbėję vaikai pasipuošė specialiomis Klimato muziejaus įsteigtomis apyrankėmis. Moksleivių įrengtus vabzdžių viešbučius rasite prie bibliotekos ir šalia esančio parko teritorijoje.

???? Antradienio popietę skyrėme kūrybiškumo įgūdžių lavinimui. Dirbdami grupėse moksleiviai kūrė istorijas iš vabzdžių gyvenimo. Kūrybinėms užduotims atlikti jie naudojo išmaniuosius įrenginius ir specialiai sukurtas vabzdžių aplikacijas pagal V. Tamulaičio knygą „Skruzdėlytės Greitutės nuotykiai“.

???? Trečiąją stovyklos dieną stovyklautojai dalyvavo Zanavykų muziejaus pamokoje apie duonos kelią, apžiūrėjo muziejuje veikiančias interaktyvias ekspozicijas, susipažino su tradiciniais Zanavykų krašto amatais ir kultūros paveldu.

???? Saulėtą trečiadienio popietę į stovyklą atvyko viešnia iš Vilniaus – edukacinio ūkio „Žolynų namai“ įkūrėja Rasa Buslavičienė. Tam, kad galėtume geriau pažinti natūralią gamtą, nuvykome į Šakių pakraštyje, prie Siesarties upelio, esančias pievas, kuriose kartu su vaikais rinkdama įvairius augalus, žoliautoja pasakojo apie jų gydomąsias savybes, biologines ypatybes ir praktinį panaudojimą. Vėliau sugrįžę į biblioteką stovyklautojai mokėsi herbarizuoti augalus, rišti iš jų puokšteles ir kurti žolynų paveikslus. Labiausiai vaikai nustebo sužinoję apie vaistinę putokšnę – augalą, kurio žiedais galima praustis ir jie putoja tarsi muilas.

???? Ketvirtąją stovyklos dieną, Liepos 6-ąją, minėjome Kiduliuose. Kidulių dvare mus pasitiko dvaro ponia Ofenberg (Milda Prūsaitytė), bibliotekininkė Marija ir dailės mokytoja, buvusi bibliotekininkė Julija Macijauskienė. Susipažinę su svarbiausiais dvaro istorijos faktais, pasipuošėme rūbais iš dvaro garderobinės ir nuskubėjome į dvaro aptieką gerti žolelių arbatėlės.

????Po ekskursijos dvare mokytoja Julija stovyklautojus palydėjo prie bajoriškus laikus menančios senosios dvaro liepos ir iki stebuklingo šaltinėlio. Kelionės metu apsilankėme ir dvaro rūsyje veikiančiose keramikos dirbtuvėlėse, apžiūrėjome Kidulių klebono balandžius, nusifotografavome prie kaimelio dvaro ir ant gražaus kalnelio simboliškai iškėlėme trispalvę.

???? Penktąją ir paskutinę stovyklos dieną studijoje „Broliai moliai“ kartu su keramike Ugne Runiene stovyklautojai lipdė puodelius ir gilinosi į molio paslaptis. Po pietų vyko jau tradicine tapusi edukacija „Balandžių paštas“, kurios metu vaikai siuntė savo palinkėjimų žinutes bibliotekai. Prisiminimų ženklelio dirbtuvėlėse kiekvienas stovyklos dalyvis kūrė individualaus dizaino ženklelį gamtos tema.

???? Atsisveikinimo rate vaikai skaitė savo sukurtas istorijas apie vabzdžius. Dalinosi įspūdžiais apie stovyklą joje įgytas žinias ir patirtis, o mes linkėjome vaikams gražios ir turiningos vasaros bei niekada nepamiršti, kad kiekvienas iš mūsų esame dalelė gamtos, prisiminti, kad visi gyvi organizmai: augalai, gyvūnai ir žmonės yra tarpusavyje susiję.

???? Dėkojame mūsų jaunajai savanorei, Vilniaus Žvėryno gimnazijos moksleivei, daugkartinei „Įdomiosios bibliotekos" stovyklų dalyvei Gytei Daškevičiūtei, kuri atostogaudama pas močiutę Šakiuose renkasi vasarą leisti bibliotekoje.

???? Linkime ir jums pažinti gamtos paslaptis, saugoti ir tausoti mus supančią gyvąją gamtą, sąmoningai, atsakingai ir saugiai mėgautis jos teikiama nauda ir galimybėmis.

Paskutinį kartą redaguota: 2023-07-14 12:16