• I-V 9:00-18:00
  • VI 10:00-16:00

Maironiui – 160

„Dideli poetai dažniausiai gimsta reikšmingų visuomeninių sąjūdžių laikais, kai jų žodis ypač reikalingas kuo plačiausioms tautos masėms. Nacionalinio išsivadavimo judėjimas, istorinė XIX– XX amžių sankirta davė Maironį – vieną didžiausių mūsų poetų, tautos atgimimo dainių. Jo kūryba toli peržengė poeto gyventą laikotarpį, o vis naujos skaitytojų kartos prie jos vėl grįžta, atrasdamos joje tai, kas sava ir branginta.“ (Irena Slavinskaitė)

…„Trakų pilis”,  „Lietuva brangi”…

Tikriausiai neatsiras, nežinančio šių eilių ir jų autoriaus.

Maironis – lietuvių liaudies dainius, lyrinis poetas, išpranašavęs tautos atgimimą.

„Pavasario balsai”- vienintelis poezijos rinkinys, išleistas 1895  Tilžėje, tačiau papildytas ir  perleistas naujai, nuo 45 kūrinių išaugo iki 131,- tai svarbiausias Maironio kūrybinis palikimas. Taip pat rašė poemas, libretus, atliko vertimus.

„Maironis – didžiausias poaušrio poetas, ne tik tobuliausiai išreiškęs tos gadynės tautinius obalsius, bet ir po spaudos grąžinimo ligi didžiojo karo tebeliko žymiausias mūsų poezijos kūrėjas. Jis pirmasis poaušrinės gadynės lyriką iškėlė į deramą šiam žanrui meno plotmę, dėl to jo lyrika ir idėjiniu ir formalinui atžvilgiu dar ir šiandien yra gyva. Visa naujoji, ypatingai prieškarinė mūsų lyrika yra žymioj Maironio įtakoj. Jo tematika, žodynas, nuotaika, forma veikė visą eilę jauniausių poetų.“ (Vincas Mykolaitis-Putinas)

Kviečiame į Gelgaudiškio bibliotekos  Maironio knygų parodą.

Paskutinį kartą redaguota: 2022-12-22 09:30