• I-V 9:00-18:00
  • VI 10:00-16:00

Giedrimė Didžiapetrienė

Giedrimė Didžiapetrienė
Giedrimė Didžiapetrienė „Laikraštis „Valsčius" redaktorė

1. Kokia buvo pirmoji Jūsų perskaityta knyga?
Gerai neprisimenu. Greičiausiai tai buvo elementorius „Saulutė".

2. Kas, Jūsų manymu, lemia knygos vertę?
Turinys.

3. Jūsų skaitymo tikslas: laisvalaikis, mokymasis, pažinimas ir t.t.?
Ir laisvalaikis, ir mokymasis, ir pažinimas. Bet kadangi laisvo laiko šiuo metu turiu mažai, tai skaitau tas knygas, kurios praplečia akiratį, suteikia daugiau informacijos, tos, kurios leidžia geriau pažinti ir suprasti gyvenimo reiškinius, ieškoti atsakymo į egzistencinius klausimus. Dažnai pasirenkamos skaityti knygos yra susijusios su mano profesija. Beje, labai mėgstu istorinį romaną.

4. Ar turite „stalo" knygą – tą, kuri visada po ranka?
„Stalo" knygos neturiu, tačiau turiu įprotį žymėtis man įstringančias mintis, posakius, aforizmus lipdukais. Taigi, kai reikia protingų minčių, nesunku jas surasti. Anksčiau jas išsirašydavau į atskirą sąsiuvinį, tačiau tai užima daug laiko.

5. Knyga, padariusi didžiausią įspūdį? Kodėl?
Būsiu labai nepopuliari ir nenustebinsiu. Įsimintiniausia knyga, kurią galėčiau skaityti nuolat – Kristinos Sabaliauskaitės „Silva Rerum". Esu perskaičiusi praktiškai visas Herbjorg Vasmo knygas. Įspūdį padarė Lars Saabye Christensen „Įbrolis". Bet tai grožinė literatūra. „Prarijau" A.Bumblausko „Būtovės slėpinius". Mėgstu religinę literatūrą. Visų neišvardinsi.

6. Ar turite mėgstamiausią autorių?
Manau, į šitą klausimą jau atsakiau.

7. Kokią knygą skaitote šiuo metu?
Skaitau išsyk kelias. Nutiko taip, kad pradėjusi skaityti Vytauto Radžvilo „Kiek kartų gali atgimti tauta", „užkibau" už jo cituojamo filosofo Antano Maceinos. Tuomet, ėmusi skaityti A.Maceiną, jo trilogiją „Cor Inquietum", kad suprasčiau, turėjau sugrįžti prie seniai skaityto Dostojevskio „Brolių Karamazovų" ir konkrečiai „Didžiojo inkvizitoriaus". Taigi po ranka visos trys.

8. Ar naudojatės skaitmenine knyga? Ar ji konkurentė spausdintai?
Niekada nesinaudojau ir, ko gero, nesinaudosiu. Knygoje mėgstu žymėtis, ją braukyti. Man ji turi būti „gyva".

9. Knygas perkate, skolinatės, lankotės bibliotekoje?
Knygas perku, gaunu dovanų, rečiau skolinuosi ir dar rečiau lankausi bibliotekoje. Tačiau egzistuoja visi trys variantai. Vis dėlto knyga neatsiejama nuo gyvenimo, todėl namie turiu savo bibliotekėlę ir, kai reikia, joje daug visko randu. Nustebsite, tačiau aukso klodai glūdi 1991metais išleistoje Kultūros kongreso medžiagoje...

10. Jei rašytumėte knygą, ji būtų apie ...?
Ji būtų giminės istorija. Norėčiau parašyti apie savo šeimą, jos praeitį, vaikystės prisiminimus. Apie savo močiutes, tėvukus, mamą ir tėtį, kad palikčiau anūkams žinią, kas jie yra ir kodėl tokie, o ne kitokie.

GRĮŽTI ATGAL

Paskutinį kartą redaguota: 2020-02-27 20:38