• I-V 9:00-18:00
  • VI 10:00-16:00

Aušrys Kvederevičius

Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šakių rajono policijos komisariato viršininkas

1. Kokia buvo pirmoji Jūsų perskaityta knyga?
Pačios pirmosios tikrai negaliu prisiminti, tai turbūt buvo visai vaikiška, plona… kažkuri iš tų,  kurios skaitomos pradinėje mokykloje. Tačiau pirmąją, kuri vaikystėje „užstrigo“, atsimenu iki dabar – tai „Baltasis Bimas Juodoji ausis“ (aut. Gavrilas Trojepolskis).

2. Kas, Jūsų manymu, lemia knygos vertę?
Manau, tai turėtų būti jos aktualumas, bet, jei kalbėtume apie piniginę vertę, greičiausiai tai lemia populiarumas ar naujumas. Taip pat manau, kad knygos, skirtos verslui ir vadovams, paprastai brangesnės. Asmeniškai man vertinga knyga yra ta, kuri savotiškai įtraukia, o ne ta, kai skaitydamas „pagauni“ save, kad mintys kažkur klajoja, o kas buvo rašyta šiame puslapyje – sunkoka prisiminti.

3. Jūsų skaitymo tikslas: laisvalaikis, mokymasis, pažinimas ir t. t.?
Manyčiau, daugiausiai mokymasis. Bet visada sakau, kad man patinka skaityti tai, kas priverčia susimąstyti. Man skaitymas –  tikrai ne laisvalaikis.

4. Ar turite „stalo“ knygą – tą, kuri visada po ranka?
Ne, tokios neturiu.

5. Knyga, padariusi didžiausią įspūdį? Kodėl?
Pirmąją vietą dėl įsimintinumo tikrai atiduočiau jau minėtai vaikystės knygai „Baltasis Bimas Juodoji ausis“ – nė vienos taip ilgai neatsimenu. O dėl įspūdžio – „Shogun“ (aut. James Clavel). Ji parašyta anglų kalba, ją skaitydamas tobulinau kalbą. Be to, ši knyga iš tiesų labai įtraukė, ir tai pamenu jau apie 20 metų. Iš pastaruoju metu skaitytų knygų – vienareikšmiškai „Boso valanda“ (aut. Saulius Jovaišas) – super! Ir įtraukia, ir įdomu, ir daug kas aiškinama labai paprastai, suprantamai. Na, žinoma, šiuo laikotarpiu man ji ir labai aktuali.

6. Ar turite mėgstamiausią autorių?
Vieno negalėčiau išskirti, yra labai daug gerų autorių ir jų knygų.

7. Kokią knygą skaitote šiuo metu?
Gal nedera rašyti, bet tokia knyga yra – tai Gary John Bishop „Atsip*sk nuo savęs“. Prieš ją skaičiau „7 efektyviai veikiančių žmonių įpročiai“ (aut. Stephen R. Covey).

8. Ar naudojatės skaitmenine knyga? Ar ji konkurentė spausdintai?
Ne, skaitmeninių knygų neskaitau. Tačiau pastaruoju metu „ima viršų“ audio knygos. Kiekvieną darbo dieną tam skiriu mažiausiai 2 val., kadangi tiek užtrunka mano kelias į darbą ir atgal. Pamėgau klausytis. Ir jau 2 metai šis kelionės laikas skiriamas tik tam.

9. Knygas perkate, skolinatės, lankotės bibliotekoje?
Tikrų, popierinių knygų senokai nepirkau, pastaruoju metu VPK vadovas dalinosi turimomis, puikias knygas gavome dovanų. Pastaruoju metu pirkau tik audio knygas.

10. Jei rašytumėte knygą, ji būtų apie ...?
... norėtųsi parodyti nematomą policijos pareigūno darbo pusę. Pastaruoju metu policijai vis daugiau pavyksta parodyti save visuomenei iš įvairių pusių – ir pripažįstant trūkumus, visuomenės atspindį mumyse, ir tai, kas puikiai pavyksta šioje išties nelengvoje tarnyboje. Manau, kad žmonės tikrai ne visada supranta, kodėl vienas ar kitas pareigūnas yra piktas ar ne tiek maloniai su jumis bendrauja kaip norėtųsi. Rašyčiau apie tai, kaip jis nuolat susiduria su slegiančia kitų žmonių gyvenimų puse, ką reiškia bendrauti su auka (ne su nusikaltėliu – prie jų pripranti). Labai norėtųsi parodyti kiek policijoje yra „nerealių“, atsidavusių darbui nuostabių žmonių! Tikiuosi, pavyktų sulaužyti kai kurias policijai klijuojamas „etiketes“.

GRĮŽTI ATGAL

Paskutinį kartą redaguota: 2021-02-04 16:37