• I-V 9:00-18:00
  • VI 10:00-16:00

Renginys

Susitikimas su profesoriumi Juozu Sigitu Mureika

2023 11 30

Lapkričio 30 d. 12 val.

Susitikimas su profesoriumi Juozu Sigitu Mureika. Pristatoma „Diemedžio“ leidykloje išleista jo monografija „Estetologijos akiračiai. Prasmių kilmės tyrinėjimai“.

Renginyje dalyvauja:

knygos autorius prof. Juozas Sigitas Mureika,
Lietuvos kariuomenės atsargos pulkininkas Arūnas Dudavičius,
literatė Ona Suncovienė,
bibliotekininkė Marytė Burneikienė

Kolegų mokslininkų pelnytai vadinamas naujo humanitarinio mokslo steigėju, savo knygoje profesorius toliau plėtoja ankstesniuose darbuose pristatytą estetologijos projektą: pateikdamas daug įdomių autobiografijos faktų, autorius atskleidžia esminius savo gyvenimo ir mąstymo momentus, kurie turėjo lemtingos įtakos formuojantis estetologijos koncepcijai, leisdamas skaitytojui savo teoriją ne tik suvokti protu, bet ir „pajausti“ ją iš vidaus. Pajauta yra vertybių funkcionavimo visuomenėje ir asmens dvasiniame pasaulyje pamatas, sukuriantis vertybines nuostatas, orientyrus, įsitikinimus bei moralines dvasinio gyvenimo paskatas-teikti prioritetą dvasinėms vertybėms.

„Tai, kas tautos sukurta ir egzistuoja nacionalinės kultūros sanduose, jeigu protingai ir pagarbiai su tomis vertybėmis elgsimės, taps valstybės pasididžiavimu ir tvirtu pilietiškumo, valstybingumo pamatu, Tėvyne, kur visiems gyventi gera“, – teigia knygos autorius. Ši knyga apie žmogaus dvasines galias: pajautą, mąstymą, tikėjimą, intuiciją, vaizduotę, kūrybą, kalbą, Tėvynės meilę, prasmę.

Maloniai kviečiame dalyvauti!


Paskutinį kartą redaguota: 2023-12-05 12:16