• I-V 9:00-18:00
  • VI 10:00-16:00

Naujiena

Gerosios patirties sklaida respublikinėje ir tarptautinėje konferencijose

2023 06 13

Džiaugiamės galimybe keistis patirtimi, mokytis, pasisemti naujovių ir atstovauti bibliotekai šalyje ir užsienyje.

Gegužės mėn. Šakių viešosios bibliotekos literatūros skyriaus vedėja Inga Matulevičiūtė-Rutkauskienė ir Žvirgždaičių padalinio bibliotekininkė Asta Baubonienė parengė ir pristatė pranešimą Tarp idėjų, knygų ir praktikos respublikinėje nuotolinėje konferencijoje Skaitymas, z ir alfa karta – (ne)suderinama?, kurioje įžvalgomis apie skaitymo prasmę, sėkmės istorijas ugdant skaitančius mokinius dalijosi mokslininkai, rašytojai, pedagogai, bibliotekininkai, mokiniai ir mokinių tėvai.

Pranešėjos pasidalijo patirtimi apie skaitymo skatinimo ir knygos populiarinimo būdus  bibliotekos organizuojamose veiklose. I. Matulevičiūtė-Rutkauskienė pristatė vasaros dienos stovyklų Įdomioji biblioteka 8-12 m. vaikams 2019–2022 m. ugdymo programų koncepcijas ir aptarė, kaip vertybinės nuostatos iš knygų ir apie knygas ugdo vaikų emocinį intelektą ir formuoja sąmoningą savęs ir pasaulio suvokimą. A. Baubonienė dalijosi praktiniais pavyzdžiais veiklų, padedančių vaikams ir jaunimui atrasti mėgstamą knygą.

Kidulių padalinio bibliotekininkė Marija Mikutaitė Šiaulių valstybinėje kolegijoje vykusioje Tarptautinėje studentų mokslinėje-praktinėje konferencijoje Verslas, naujos technologijos ir sumani visuomenė  pristatė pranešimą Šakių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos inovatyvių paslaugų analizė vartotojų požiūriu aukštųjų mokyklų atstovams iš Lietuvos, Bulgarijos, Sakartvelo, Turkijos, Vengrijos. Remdamasi atliktu tyrimu, pranešėja pabrėžė, kad inovatyvios bibliotekos paslaugos vartotojams yra žinomos ir jų vertinamos, biblioteka pripažįstama kaip moderni, tinkamai organizuojanti inovatyvias veiklas įstaiga.


Paskutinį kartą redaguota: 2023-07-27 14:17