• I-V 9:00-18:00
  • VI 10:00-16:00

Naujiena

Dalyvaujame kuriant „Draugotekos“ draugų ratą

2023 02 20

Biblioteka dalyvauja Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės, Kauno apskrities, Klaipėdos apskrities I. Simonaitytės viešųjų bibliotekų, kūrybinės studijos BLACK BOOK (Norvegija) projekto „Inovatyvūs Lietuvos bibliotekų skaitymo skatinimo sprendimai vaikų ir jaunimo socialinių santykių kūrimui su aplinka“, finansuojamo 2014–2021 m. Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų priemonės „Kultūros prieinamumo plėtojimas ir kultūrinio švietimo stiprinimas“ lėšomis, veiklose.

Vasario 20 d. bibliotekoje vyks projekto atidarymo renginys.

Nuo kovo 1 d.  pradedamos teikti knygomato paslaugos – skaitytojai galės jiems patogiu laiku atsiimti užsisakytas knygas.

Įgyvendinant projektą „Inovatyvūs Lietuvos bibliotekų skaitymo skatinimo sprendimai vaikų ir jaunimo socialinių santykių kūrimui su aplinka“ sukurta skaitymo skatinimo programėlė 10–15 metų vaikams ir paaugliams „Draugoteka“.  Nemokama mobilioji programėlė skatins skaityti, padės geriau suprasti save, užmegzti kokybiškus bendravimo, socialinius ryšius – išmokys susirasti tikrų draugų. Ji pritaikyta „Android“ ir iOS operacinių sistemų mobiliesiems įrenginiams. Žaidimas paprastas ir interaktyvus: bibliotekos erdvėse žaidėjas sutinka penkis nepažįstamus paauglius – skirtingų pomėgių, įpročių, būdo, patirčių turinčius Joną, Klaudiją, Luną, Saulę ir Eliją. Užduotis – susidraugauti su jais ir surinkti kuo daugiau tikrą draugystę žyminčių širdelių. Nepažįstamieji, tapdami žaidėjo draugais, pasakos savo istorijas, kaip sprendė sunkias gyvenimo problemas, kaip suprasti svarbius dalykus padėjo knygos.
Programėlė NEMOKAMA. Atsisiųsti galite čia:

„Android“ sistemos įrenginiams https://bit.ly/3Jvn0Eu

„Apple“ sistemos įrenginiams https://apple.co/3JpBs0M

Projektas „Inovatyvūs Lietuvos bibliotekų skaitymo skatinimo sprendimai vaikų ir jaunimo socialinių santykių kūrimui su aplinka“ siekia skatinti skaitymą, kuris ugdytų moksleivių įprotį skaityti, gilinti žinias, skaitymas padėtų kurti pozityvius santykius su aplinka, spręsti problemas, išlaisvintų kūrybinę saviraišką.

Biblioteka, dalyvaudama projekte, suinteresuota plėsti skaitytojų ratą, burti draugus, lankytojus, kviesti kitaip skaityti, kad tarp knygos skaitytojų atsirastų bendrystė, o skaitymas ne tik šviestų, bet ir suteiktų puikių emocinių išgyvenimų.

Daugiau informacijos apie projektą skelbiama Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos internetinėje svetainėje: čia apie „Draugoteką“: čia

Paskutinį kartą redaguota: 2023-02-20 15:39