• I-V 9:00-18:00
  • VI 10:00-16:00

Zigmui Skirgailai – 140

Žiemišką gruodžio 10-osios popietę, Vinco Kudirkos muziejuje, miesto biblioteka ir Kudirkos Naumiesčio kultūros padalinys pakvietė į renginį, skirtą naumiestiečio Zigmo Skirgailos 140-osioms gimimo metinėms paminėti. Z. Skirgaila – buvęs Naumiesčio burmistras, aktyvus visuomeninkas, pedagogas, vargonininkas, chorvedys, kompozitorius. Renginys prasidėjo autoriaus kūriniu, valsu parašytu fortepijonui „Vakaro smuikas“, fotepiono partiją atliko Aušra Ubartaitė, eiles skaitė Kristina Tučinskaitė. Nuskambėjus kūriniui, renginio dalyviai išgirdo Šakių rajono kraštotyrininko Raimondo Daniliausko pranešimą,  supažindinantį su jubiliato asmenybe, veikla. Pranešimą papildė Vinco Kudirkos muziejaus vedėjos Vidos Endriukaitytės parengtos skaidrės iš muziejaus fondų. Po pranešimo nuskambėjo antras Zigmo Skirgailos kūrinys „Nekalčiausias avinėli“ atliekamas Birutės Baltrušaitienės ir Aušros Ubartaitės. Antroje renginio dalyje, norint paminėti Z. Skirgailą kaip nusipelniusį chorvedį, į sceną buvo pakviesti chorai. Pirmosios pasirodė Šakių rajono meno mokyklos jaunučių choristės „Aušrinės“, vadovė – Ramunė Valaitienė. Antrieji buvo svečiai iš Vilkaviškio kultūros centro, mišrus choras „Uosija“, vadovė – Laima Venclovienė.

Renginio pabaigoje šiltus padėkos žodžius išsakė viena iš renginio organizatorių Kudirkos Naumiesčio kultūros padalinio vedėja Vida Čeplevičienė ir įteikė kalėdines lauktuves.

Viliamės ir tikimės, kad chorų šventė skirta įprasminti ir įamžinti Zigmą Skirgailą kaip muziką, chorvedį ateityje taps tradicine, sukvies dar daugiau atlikėjų ir suburs vis gausesnį klausytojų ratą.

Paskutinį kartą redaguota: 2023-02-13 16:53