• I-V 9:00-18:00
  • VI 10:00-16:00

Virtuali tautodailininkės Jūratės Šnipienės šiaudinių sodų paroda

2020-ieji – Tautodailės metai. Kviečiame virtualiai pasigrožėti tautodailininkės, Griškabūdžio gimnazijos technologijų mokytojos Jūratės Šnipienės kūrybiniais darbais – šiaudiniais sodais ir riešinėmis.
✨Jūratė nuo 2003 m. yra Lietuvos tautodailininkų sąjungos Kauno skyriaus narė, aktyvi Šakių r. tautodailininkų bendrijos „Dailius“ kūrybinių plenerų dalyvė. Jos sodų parodos žavėjo ne tik mūsų rajono ir šalies gyventojus, bet ir Lemonto (JAV) Pasaulio lietuvių centro lankytojus.
✨2010 m. Jūratės Šnipienės darbai pelnė didelį pripažinimą – už senojo pynimo amato puoselėjimą jiems suteiktasTautinio paveldo produkto sertifikatas, kuriuo menininkė pripažinta tradicine amatininke. Jūratė noriai dalijasi sodų vėrimo paslaptimis: veda edukacinius užsiėmimus, praktinius seminarus. Jos darbai džiugina artimuosius ir draugus, puošia Zyplių dvaro, kaimo turizmo sodybų erdves.
✨Šios nagingos moters kūrybos aruode ne tik įmantriausi sodai ar puošnios riešinės. Atrodo, kad darbščioms jos rankoms paklūsta viskas, ko tik imasi. Ir dailų atviruką ar paveikslą išsiuvinės, ir netradicinį ažūrinį margutį išdrožinės, ir veltais papuošalais ar trapiomis karpytomis snaigėmis pradžiugins... Ir visas grožybes kuria su begaline meile ir juvelyriniu kruopštumu. Sakosi, be darbo sėdėti negalinti, todėl ir namai išpuošti dailiais rankų dirbiniais.
✨Jūratė įvairių rankdarbių moko ir Griškabūdžio gimnazijos mokinius neformaliojo ugdymo užsiėmimuose. Jos mokinės – liaudies dailės konkurso „Sidabro vainikėlis“ 2015 ir 2017 metų laimėtojos.
✨Ačiū Jūratei už kuriamą grožį bei padovanotą galimybę paganyti akis į nuostabius jos rankų darbo kūrinius.
Daugiau informacijos https://fb.watch/34334eMeb5/
Paskutinį kartą redaguota: 2021-01-21 16:57