• I-V 9:00-18:00
  • VI 10:00-16:00

Vilties ir gedulo diena

Kasmet birželį lietuviai mini dvi tragiškiausias datas tautos istorijoje – Gedulo ir Vilties dieną, kuomet 1941m. birželio 14-ąją prasidėjo pirmasis masinis trėmimas, bei Okupacijos ir Genocido dieną, kai 1940- aisiais birželio 15-ąją Sovietų Sąjunga okupavo Lietuvą.

Šiandien didžiuojamės, kad mūsų tėvynė Lietuva klupdyta, kankinta, tremta į Sibiro platybes – jau keli dešimtmečiai yra laisva ir nepriklausoma. Tačiau skaudžiausių žaizdų mes negalime pamiršti.

Šiemet sukanka 80 metų, kai sovietai pradėjo masinius gyventojų trėmimus. Kai niekuo nekalti žmonės staiga buvo išplėšti iš savo gimtųjų namų su kūdikiais, vaikais, seneliais, sugrūsti į gyvulinius vagonus ir iš geležinkelio stočių gabenami tūkstančius kilometrų į svetimą šalį. Ten jų laukė katorginis darbas, badas, šaltis, ligos ir netgi mirtis. Kiek sudaužytų gyvenimų, išardytų šeimų, be tėvų likusių vaikų. Kiek bevardžių žemės kauburėlių svetimos žemės platybėse.

Gedulo ir Vilties dieną 11:59 Lietuvoje skelbiama VISUOTINĖ TYLOS MINUTĖ. Tylos minutė praeičiai, dabarčiai ir ateičiai. Tylos minutė kuomet visa Lietuva sustoja tam, kad pagerbtų buvusių tremtinių bei politinių kalinių likimus. Į pilietinę pamoką Sintautų pagrindinės mokyklos mokinius pakvietė bibliotekininkė Jolanta Murauskienė, tam kad nepamirštume.

Paskutinį kartą redaguota: 2022-01-27 14:19