• I-V 9:00-18:00
  • VI 10:00-16:00

Viešnagė Vytauto Tamulaičio vabalų žemėje

Karštą rugpjūčio 5-osios popietę Kriūkuose viešėjo Lukšių bibliotekos dieninės vaikų stovyklos „Aš esu zanavykė (-as)“ vaikai ir vadovė bibliotekininkė Rima Bakienė.

Įsitaisę Vytauto Tamulaičio Vabalų kalnelyje, beržų paunksmėje, kaip ir dera tikriems zanavykams, įdėmiai klausė Kriūkų bibliotekos bibliotekininkės Redos Damijonaitienės pasakojimo, kuo šis kraštas toks ypatingas čia gyvenusiems, gyvenantiems ir gyvensiantiems žmonėms. Aišku, savo turtais – nuostabiu gamtovaizdžiu, turtinga istorija ir, žinoma, žmonėmis, garsinusiais ne tik šį Zanavykijos kampelį, bet ir Lietuvą.

Susipažinę su Kriūkų krašto istorija, tradicijomis, papročiais, tęsėme pažintį su Vytauto Tamulaičio kūryba ir  Vabalų kalnelio atsiradimo istorija.

Vaikai  buvo pakviesti kartu keliauti su knygos „Skruzdėlytės Greitutės nuotykiai“ Greitute ir pažinti Lietuvos laukų ir pievų vabalijos pasaulį, kurių herojai – vabalai gyvena, dirba, myli, liūdi ir džiaugiasi gyvenimu. Lukšiečiams labai patiko ši Vytauto Tamulaičio apysaka – pasaka. Pavaikščioję vabalų takais, padiskutavę apie vabalėlių gyvenimą, svečiai skubėjo įsiamžinti prie nuotaikingų ąžuolinių rašytojo Vytauto Tamulaičio kūrybos personažų skulptūrų. Pakeliui į biblioteką, bibliotekininkė supažindino su miestelio erdvėmis, jas puošiančiomis medžio skulptūromis, pavaišino gardžiomis Kriūkų seniūnijoje augintomis šilauogėmis. Atsigaivinę, stovyklautojai smagiai rinko kubus ir stalo dėliones su vabalų atvaizdais.

 Pasidžiaugę smagiai praleistu laiku, apsikeitę dovanomis, nusipaveikslavę, pažadėjome dar pasimatyti.

Paskutinį kartą redaguota: 2022-09-05 15:08