• I-V 9:00-18:00
  • VI 10:00-16:00

Vasaros dienos stovykla „Įdomioji biblioteka“ 8-12 m. vaikams

Liepos 19-23 d. ir rugpjūčio 2-6 d. bibliotekoje šurmuliavo 8-12 m. stovyklautojai. Jau 4-ąjį kartą vasaros dienos stovykla „Įdomioji biblioteka“ kvietė vaikus leistis į naujus atradimus ir nuotykius.

Stovyklas pradėjome ištrauka apie džiaugsmo žaidimą iš Eleanor H. Porter knygos „Poliana“: „Visur ir visada reikia surasti ką nors, kas teiktų džiaugsmą.“ Džiaugsmo žaidimą žaidėme visas stovyklos dienas.

Visko buvo daug: svečių, naujų patirčių, netikėtumų, emocijų ir iššūkių.

Pristatėme moksleiviams vasaros skaitymo iššūkį ir jo užduotis.

Su psichologe Gabija Urbonaitė kalbėjomės apie baimes ir pozityvumo galią.

Su papuošalų kūrėja Irena Drazdauskiene mokėmės pinti apyrankes makrame stiliumi.

Šakių rajono savivaldybės ekstremalių situacijų vadovas Redas Juškaitis su stovyklautojais dalinosi patirtimi apie ekstremalias situacijas ir žiniomis kaip jose elgtis.

Pasakotoja Daiva Ivanauskaitė iš Škotijos vedė storytellingo užsiėmimą, kuriame pojūčiais dėmesingai tyrinėjome save ir pasaulį bei išgirdome pasaką „Likimo strėlė“. Klausydamiesi pasakos atrakinome jos simbolių kodus, atrasdami  tik mums skirtas žinutes. 

Su sporto klubo „Pantera“ trenere Aušra Smirnoviene linksmai mankštinomės ant sportinių batutų.

Aplankėme Jurbarko krašto muziejų ir grožėjomės miesto parku.

Filatelistas Juozas Urbonas pristatė vaikams ranka rašytų laiškų kolekciją. Šios edukacijos metu vaikai rašė ir išsiuntė laiškus savo artimiesiems.

Kriūkuose miestelio bibliotekininkė Reda Damijonaitienė atskleidė vaikams miestelio istoriją. Išvykoje grožėjomės Vabalų kalnelio skulptūromis, vaikščiojome senojo dvaro sode, sužinojome šiurpią bausmių akmens istoriją, svečiavomės pas miestelio seniūną bei mokyklos muziejuje ir išbandėme interaktyvią žaidimo aikštelę LÜ.

Sportinių balandžių augintojas Antanas Matulevičius pasakojo vaikams apie sportinius balandžius,  jų auginimą ir savo patirtį dalyvaujant varžybose. Vaikai išsiuntė savo žinutes, pritvirtindami jas prie balandžių kojų, senuoju balandžių pašto būdu.

Šventėme Kalėdas vasarą. Kūrėme kalėdines atvirutes. Sutikome ir  su pašėlusiu  Kalėdų seneliu, kuris atriedėjo su paspirtuku ir su dovanomis.

Su choreografe Aušra Sederevičiene visą savaitę nuotoliniu būdu repetavome kalėdinį šokį, o paskutinę stovyklos dieną surengėme nuotaikingą flashmobą miesto skvere.

Paskutinį kartą redaguota: 2021-09-13 11:33