• I-V 9:00-18:00
  • VI 10:00-16:00

Vaikų stovykla Kriūkuose

Rugpjūčio 4 d. Kriūkus aplankė Šakių viešosios bibliotekos trečiosios pamainos vasaros dienos stovyklos ,,Įdomioji biblioteka" stovyklautojai su vadovėmis Inga Rutkauskiene ir Egle Nicolaev.

Bibliotekininkė Reda Damijonaitienė papasakojo Kriūkų miestelio istoriją, atskleidė kuo šis kraštas yra toks ypatingas vietiniams gyventojams ir atvykstantiems. Jaunimas aplankė Kriūkų biblioteką, susipažino su seniūno A. Kazlausko, sekretorės A. Mockaitienės darbų specifika. Lankėsi Kriūkų krašto istorijos muziejuje, naujoje renginių salėje Svetošino dvare (Ačiū Margaritai Jakštienei). Smagiausia stovyklautojamas buvo interaktyvioje žaidimų aikštelėje (Dėkojame Editai Pranskaitienei).

Koks smagumas lipti į Žemosios Panemunės piliakalnį ir grožėtis Nemuno pakrančių panorama! Trumpam stabtelėję piliakalnio aikštelėje, svečiai vaikščiojo senojo dvaro sode. Išgirdę dar vieną istoriją apie Žemosios Panemunės dvaro rūmus, vaikai nuskubėjo prie legendomis apipinto stulpo pavidalo akmens. Tik prigludus prie jo, galėjai pajusti tų laikų dvasią, kai čia šeimininkavo dvarininkai Tiškevičiai, Fergisai, Zanai, o nuo 1927 m.- ir žurnalistas, rašytojas Valentinas Gustainis. Prapliupęs lietus sumaišė planus įvykdyti visas numatytas veiklas, todėl stovyklautojai su malonumu patraukė į naują kepyklėlę ,,Kepa kepa" karštų bandelių ir kitų skanumynų - ne tik sau, bet ir lauktuvėms.

Gražus, savitas, patrauklus šis kraštas ne tik suaugusiems, bet ir atvykstantems vaikams. Bibliotekininkės padovanoti lankstinukai apie Kriūkus, tikrai neleis pamiršti šio krašto savitumo ir vaikams primins apie jų pačių paliktas pėdas šioje žemėje. Iki pasimatymo Kriūkuose dar ne kartą!

Paskutinį kartą redaguota: 2021-08-11 12:56