• I-V 9:00-18:00
  • VI 10:00-16:00

Vaikų gynimo diena

Vaikystė ir vasara – vieni iš nuostabiausių ir įsimintiniausių žmogaus gyvenimo tarpsnių, kurie nubėgdami praeitin palieka džiaugsmą, nerūpestingumą, prisirpusių žemuogių skonį. Vasaros pradžia visuomet atkeliauja su visame pasaulyje švenčiama Tarptautine vaikų gynimo diena. Vaikai – tai mūsų sparnai – jie privalo būti sveiki, stiprūs, kad mūsų gyvenimus pakylėtų, kad nuskraidintų mus ten, kur jau liestume viską jų rankomis ir pasaulį regėtume jų akimis: svajonėj, fantazijoj, pasakoj – ten galėtume būti laimingi.

Birželio 1 dieną Kriūkų ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupės ir pradinių klasių moksleiviai paminėjo Tarptautinę vaikų gynimo dieną, dalyvaudami šventiniame rytmetyje „Sveika, vaikyste“. Kriūkų mokyklos-daugiafunkcio centro kultūrinių renginių organizatorė Margarita Jakštienė papasakojo apie šventės atsiradimą mažųjų planetos gyventojų garbei." Vaikų gynimo diena – tai ne tik šventė, o veikiau būdas atkreipti dėmesį į mažųjų gyventojų problemas. Ši ypatinga diena - tai priminimas pasaulio visuomenei apie būtinybę saugoti ir gerbti vaikų teises bei vaikų orumą ir vertingumą. Visi vaikai yra SVARBŪS!“

Bibliotekininkė Reda Damijonaitienė skaitė nuotaikingą S. Pečiulytės knygą „Noriu šuniuko“ ir su mažaisiais diskutavo apie augintinius. Vyresnieji klausė bibliotekininkės skaitomos pamokančios istorijos apie gobšuolį kiškį „Kiškis, kuriam niekada nebuvo gana“.

Visiems rytmečio dalyviams labai patiko bibliotekos naujos, dažais kvepiančios vabalų dėlionės, pagamintos pagal Kultūros paso programą. Čia „nutūpė“ Vytauto Tamulaičio vabalai: skruzdžių liūtas, jonvabalis, bitutė, karkvabalis, plaštakė, blakės. Grupių auklėtojoms ir pradinių klasių mokytojoms buvo įteiktos naujutėlės Kriūkų bibliotekos parengtos, kriūkietės Redos Baranauskaitės iliustruotos spalvinimo knygelės „Vytauto Tamulaičio vabalai“. Bibliotekininkė pakvietė visus vaikus vasarą dalyvauti „Vasara su knyga“ magiškajame skaitymo iššūkyje ir laimėti puikius prizus.

Vaikų gynimo dienos šventę vainikavo dainos, šokiai, šypsenos, gausybė balionų ir, žinoma, vaišės. Sveika, vasarėle!

Paskutinį kartą redaguota: 2022-07-04 14:03