• I-V 9:00-18:00
  • VI 10:00-16:00

Trečiadienio vasaros skaitiniai tęsiasi!

Rugpjūčio 19 d. Kriūkų bibliotekoje vėl šurmuliavo Kriūkų vaikų dienos centro vaikai su vadove Daiva. Jie dalyvavo rytmetyje „Neišsenkanti kūrybos versmė“, skirtame tautodailės metams.

Jos metu bibliotekininkė Reda Damijonaitienė supažindino vaikus su  jų centro vadovės, tautodailininkės  Daivos Jėčienės kūryba,  sukurtų darbų gausa, jų kelione po visą pasaulį. Autorė kuria lėles, siuva, mezga drabužius, mėgsta nerti, pinti, siuvinėti, kurti papuošalus. Prieš Žolinę į biblioteką atkeliavusios ryškiaspalvės megztos lėlės traukia skaitytojų akį, jos liečiamos, glaudžiamos, sukelia džiugias emocijas.

Centro vaikai taip pat negalėjo atsitraukti akių nuo lėlių parodos „Žaisti niekada nevėlu“. Daugelis auklėtinių pirmą kartą išgirdo, kad šį grožį sukūrė jų vadovė ir įdėmiai klausėsi pasakojimo apie lėlių  kūrybos procesą, jų gimimą. Sunku buvo patikėti, kad reikia tiek įdėti darbo, kantrybės, laiko, meilės, rankų šilumos pagaminti tokį grožį. Tautodailininkė mielai atsakė į vaikų ir bibliotekininkės užduotus klausimus.

Vaikai domėjosi ir leidinių paroda „Neišsenkanti kūrybos versmė“, kurią pristatė  bibliotekininkė, akcentuodama, kad  tautodailė – tai tradicija, tautos unikalus pagrindas. Parodos leidiniai atspindi įvairialypę tautodailę, nuo seniausių laikų iki šiandienos modernizmo. Smagu buvo leidiniuose atrasti  mūsų Kriūkų krašto kūrėjų - medžio drožėjų A. Bieliuko, G. Jėčio, kalvio E. Merčaičio  darbų.

„Menininkų gyslose yra per daug nerimo, širdyje per daug ilgesio, todėl visą savo gyvenimą jie ieško savęs ir to didžiojo darbo, kuris suteiktų jų dvasiai ramybę ir įprasmintų jų gyvenimą“, - apibendrindama leidinių parodą teigė bibliotekininkė.

Rytmetis tęsėsi lauke, jaunimo erdvėse, kur buvo pristatyta talentinga ir įdomi menininkė – Stasė Samulevičienė. Ji kūrė nuostabius žaislus vaikams iš natūralaus kailio ir rašė knygeles vaikams. Vieną jos pasakėlę „Nykštukai atostogauja“ vaikai įdėmiai klausėsi, vartė kitas šios autorės knygeles. Gerai praleidę laiką, daug sužinoję įdomybių apie tautodailę, pažadėjo susitikti paskutinį šios vasaros trečiadienį atsisveikinti su vasaros knyga.

Ačiū Daivai Jėčienei bibliotekai padovanojusiai šiaudines lėle – kaliauses.   
Paskutinį kartą redaguota: 2020-08-24 14:29