• I-V 9:00-18:00
  • VI 10:00-16:00

Trečiadienio „Vasara su knyga“ skaitiniai sugrįžta!

Liepos 20 dieną atsinaujinusioje Kriūkų bibliotekoje viešėjo Kriūkų vaikų dienos centro auklėtiniai ir jų vadovė Daiva Jėčienė. Bibliotekininkė Reda Damijonaitienė pakvietė knygos draugus priimti „Vasara su knyga“ skaitymo iššūkį ir pasinerti į knygų magiją. Bibliotekininkė priminė šios akcijos taisykles, supažindino su rekomenduojamomis knygomis penkioms iššūkio užduotims įveikti.

Visų, įveikusiųjų vasaros knygų iššūkį, laukia staigmenos, o didžiuosius prizus įsteigė pagrindinė akcijos rėmėja – išmaniųjų technologijų bendrovė „Xiaomi“.  Ji pasirūpino, kad net 47 burtų keliu atrinkti iššūkį įveikę dalyviai laimėtų išmanius ir inovatyvius prizus – planšetę, mobiliuosius telefonus, išmaniąsias apyrankes ir kt.

Pirmajai užduočiai įveikti pasirinkome skaityti biografinę knygą – Jono Mačiukevičiaus „Barbora“. Vaikai įdėmiai klausė dramatišką Lietuvos ir Lenkijos karaliaus Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės meilės istoriją. Vaikščiojome ir rašytojo Vytauto Tamulaičio vabalų takais. Vaikams labai patiko stalo dėlionės, o pirmą kartą statomi kubai su Vytauto Tamulaičio kūrybos personažų – vabalų atvaizdais suteikė daug malonių akimirkų. Pirmiesiems bibliotekos skaitytojams buvo garbė įsiamžinti ir prie reklaminės „Vytauto Tamulaičio vabalų takais“ sienelės. Iššūkio dalyviai patys  rinkosi knygeles vasarai. Vėliau – smagus laikas bibliotekoje prie kompiuterių.

Geras startas į septintąjį skaitymo iššūkį „Vasara su knyga“ įpareigoja atsakingai vykdyti ir kitas, likusias skaitymo užduotis. Kaip teigia šios iniciatyvos ambasadorė Jurga Šeduikytė „Knyga man – mylimas ir stebinantis bendrakeleivis. Ji nepasiduoda jokiai madai, nepraeina ir nėra išaugama... Tyliai baltai pavydėdama naujų įspūdžių bangos, rekomenduoju į šiltą šios vasaros kelionę pasiimti knygą ir leisti jai nuspalvinti, o gal net pakeisti gyvenimą“ ,- sako dainininkė, muzikos kūrėja, trijų knygų autorė Jurga Šeduikytė.

Kitą trečiadienį tęsime įspūdžių kelionę ir įkvėpsime naujos knygų magijos.

Paskutinį kartą redaguota: 2022-08-10 15:35