• I-V 9:00-18:00
  • VI 10:00-16:00

Trečiadienio skaitinių „Vasara su knyga“ finalas Lukšiuose!

Rugpjūčio 24 d. Kriūkų biblioteka pakvietė Kriūkų vaikų dienos centrą su vadove Daiva Jėčiene įveikti 5-ąją (paskutinę) skaitymo iššūkio „Įkvėpk knygų magijos“ užduotį Lukšiuose, Varlių namelyje. O kur gi dar gali būti smagiau skaityti šeimos nario vaikystėje mėgtą knygą, jei ne varlių draugijoje?!

Čia turėjome unikalią ir išskirtinę galimybę apžiūrėti visą, net 6010 egzempliorių siekiančią kolekcionierės „Varlių namelio“ įkūrėjos Redos Pečiulienės – Šilingės varlių kolekciją. Ne tik apžiūrėti, bet ir pačiupinėti, išgirsti kolekcijos atsiradimo istoriją, atsakinėti į Varlių karalienės klausimus ir laimėti „varliškų“ saldainių. Tiek žalių atspalvių vienoje vietoje, vargu, ar kada regėjome! Įsitaisę ant pievelės, šalia šių namų šeimininkių - gyvų varlyčių ir kolekcinių, iš pačių įvairiausių medžiagų pagamintų, iš daugybės pasaulio šalių atgabentų, skaitėme Zitos Gaižauskaitės „Varliukas Keliauninkas“ ir kitas varlių karalijos knygeles.

Įkvėpę nuotaikingų knygelių magijos, atsisveikinę su Varlių nameliu ir svetinga jo šeimininke, pakeliui radę sūpynių ir karstynių, pajudėjome ir keliavome Antano Tatarės, Vinco Grybo takais. Aplankėme Lukšių Siesarties vingio parką, su tvenkiniu, fontanu, žymių Lietuvos menininkų autorinėmis skulptūromis. Ant nedidelės kalvelės stovi didžiausia ir aukščiausia Baltijos šalyse tradicinių tautinių „saulučių“ skulptūrinė kompozicija, kurių autorius - Lietuvos „kalvių kalvis" Vladas Kuzinas. Pavaikščiojome ir po Atminties parkelį, nusilenkėme Lukšių šviesuoliams. Užsukome į Šv. Juozapo parapijos bažnyčią, kurioje 15 metų kunigavo Antanas Tatarė.

Pasidžiaugėme smagiai praleistu laiku Lukšių miestelyje, padėkojome vieni kitiems už bendrystę ir draugystę su knyga šios vasaros metu. Visiems, įveikusiems Skaitymo iššūkį, bibliotekininkė Reda Damijonaitienė tradiciškai padovanojo visiems po knygą ir gardų raguolį. Rudenį lauksime ir žadėtųjų dovanų iš akcijos „Vasara su knyga“ rėmėjų. Skaitymo iššūkis jau baigiasi, bet draugystė su biblioteka ir knyga tęsiasi!

Paskutinį kartą redaguota: 2022-09-26 16:26