• I-V 9:00-18:00
  • VI 10:00-16:00

Tarptautinė vaikų knygos diena

Balandžio 1 d. Šakių viešosios bibliotekos salėje įvyko Tarptautinei vaikų knygos dienai paminėti skirtas renginys. Susitikome su rašytoja JURGITA PELĖDAITE.

„Kemsyno paslaptys" – pirmoji Jurgitos Pelėdaitės, septintojo Nacionalinio vaikų literatūros konkurso laureatės, knyga. Pasak Jurgitos, ši knyga skirta vaikams ir paaugliams, besidomintiems lietuvių mitologija, o taip pat visiems, mėgstantiems keistus, velnių priėdusius personažus ir jų pašėlusius nuotykius.

Knygos autorė renginio svečius pakvietė į atvirą ir betarpišką pokalbį. Moksleiviai atsakinėjo į klausimus apie lietuvių mitologines būtybes, klausėsi knygos ištraukos ir uždavė rašytojai gausybę įvairiausių klausimų: apie knygos personažus, pomėgį rašyti, knygos leidybą ir kt.

Į renginį atvyko ir poetas, dramaturgas vertėjas, knygų vaikams ir suaugusiems autorius rašytojas AIDAS JURAŠIUS. Naujausia jo knyga vaikams „Žąsino Gagio kelionės - septintojo Nacionalinio vaikų literatūros konkurso laimėtoja.

Autoriai dosniai dalino šventės dalyviams savo knygas ir autografus. O jaunieji bibliotekos bičiuliai, džiaugėsi gyvu susitikimu su vaikams skirtos lietuvių literatūros kūrėjais.

Renginio metu buvo pristatytos labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus" 2021 m. išleistos knygos ir perduotos švietimo įstaigų, šeimynų ir kitų organizacijų atstovams.

Dėkojame renginio dalyviams ir svečiams. Tik dirbdami drauge esame skaitymo kultūros ugdytojai ir puoselėtojai mūsų bendruomenėse.

Paskutinį kartą redaguota: 2022-04-08 11:43