• I-V 9:00-18:00
  • VI 10:00-16:00

Svečiavosi „Įdomioji biblioteka“ stovyklautojai

Birželio 28 d. Žvirgždaičiuose lankėsi Šakių VB vaikų dienos stovykla „Įdomioji biblioteka". Susitikimą pradėjome Nepriklausomybės Akto signataro vyskupo Justino Staugaičio tėviškėje. Stovyklos vadovė Vaikų literatūros skyriaus vedėja Inga Matulevičiūtė-Rutkauskienė pristatė stovyklautojų tikslus – susipažinti su lankytinomis Šakių rajono vietomis, istorija ir žymiais kraštiečiais, taip pat susitikti su įdomiais žmonėmis, kuriuos galėtų geriau pažinti – „skaityti tarsi knygą".

Žvirgždaičių krašto „knyga" pakvietėme pabūti seniūnijos seniūnę Giedrę Snudaitienę, kuri papasakojo apie save, pakvietė užduoti jai klausimų ir kiekvieną iš susirinkusiųjų pristatyti save kaip knygą. Susitikime su stovyklautojais dalyvavo ir Žvirgždaičiuose apsistojusių karo niokojamos Ukrainos gyventojų vaikai, kurie gana noriai sutiko atversti po puslapį iš savųjų knygų.

Bibliotekos vaikų ir jaunimo klubo nariai Ugnė, Miglė, Urtė ir Jokūbas pasiūlė dalyviams susipažinti su Žvirgždaičiais, pavaikščioti lakūnų Liorentų gimtinės takais, priminė šių šviesuolių gyvenimo faktus, organizavo edukacinius žaidimus.

Bibliotekininkė Asta Baubonienė pristatė bibliotekoje esančias knygas apie žymius kraštiečius: „Liorentų būtasis laikas", Justino Staugaičio „Mano atsiminimai" „Šakių 2022 m. kalendorius" ir kt. , pateikė keletą svarbesnių ir įdomesnių faktų apie signatarą J. Staugaitį, pakvietė stovyklautojus ir ukrainiečių vaikus pažaisti orientacinį žaidimą.

Paskutinį kartą redaguota: 2022-07-25 15:49