• I-V 9:00-18:00
  • VI 10:00-16:00

„Svajonės ir ilgesys – visada greta“

Lapkričio 17 d.  Šiaurės šalių literatūros savaitės metu Kriūkų biblioteka sukvietė Kriūkų vaikų dienos centro vaikus ir vadovę Daivą Jėčienę į garsinio skaitymo valandą „Svajonės  ir ilgesys – visada greta“. Šis laikmetis paženklintas didesnių atstumų, užvertų sienų, tačiau svajonės ir ilgesys mus jungia ir vienija nepaisant visų apribojimų. Mes svajojame ir ilgimės skirtingų dalykų, tačiau mūsų jausmai yra universalūs. Literatūra visada mums leidžia nuklysti į svajones.

Prie žvakių šviesos, geriant skanią  arbatą, buvo nepaprastai šilta, jauku, kiek paslaptinga, visiems kartu susibūrus skaityti suomių rašytojos Ritta Jalonen knygą apie tikras vertybes „Mergaitė ir kuosų medis“. Subtiliai papasakota  ir jausmingomis iliustracijomis perteikti mažos mergaitės išgyvenimai, prisiminimai ir apmąstymai apie tėčio mirtį. Už nepaprastai jautriai perteiktą pasaulio tvarkos suvokimą vaiko akimis vos pasirodžiusi knyga buvo apdovanota valstybine vaikų knygų premija Finlandia Junior (2004). Pasakojimas apie mažą mergaitę, kuri žino, kas yra liūdesys, ilgesys, prisiminimai, baimė, vienatvė, vaizduotė labai palietė ir centro vaikų širdeles. Jie noriai pasakojo savas istorijas, diskutavo apie ilgesį ir savo svajones. Supratome, kad šios knygos pagalba išmoksime branginti sau artimus žmones, suprasime tikrąsias vertybes, džiaugsimės tuo, ką turime. Juk gyvenimas nestovi vietoje, jis kaip paukščiai ant medžių - tai atskrenda, tai nuskrenda.

 Svajonės ir ilgesys – visada vaikšto greta. Savo išgyvenimus, emocijas vaikų dienos centro vaikai  spalvotais piešiniais atsispindėjo knygų skirtukuose.

 Populiarindami Šiaurės šalių literatūrą, prisidėti prie skaitymo skatinimo, bibliotekininkė pakvietė apsilankyti Kriūkų bibliotekoje ir iš knygų parodos „Svajonės ir ilgesys Šiaurės šalių literatūroje“ išsirinkti pačią įdomiausią knygą.

Paskutinį kartą redaguota: 2021-12-03 11:24