• I-V 9:00-18:00
  • VI 10:00-16:00

Susitikimas su rašytoja Jurga Tumasonyte

Lapkričio 8 d. Kriūkų mokykloje – daugiafunkciame centre vyko literatūros valanda su rašytoja, jaunosios kartos prozininke, literatūros kritike Jurga Tumasonyte. Bibliotekininkė Reda Damijonaitienė, pristatydama šios popietės viešnią, supažindino su rašytojos biografija, apžvelgė autorės kūrybos kelią. Jurga skaitė linksmas ištraukas iš „Knygyno istorijų" – rinkinuko smagių nutikimų iš knygyno „Eureka", įsikūrusio Vilniaus senamiestyje, kasdienybės.

Jurga dalinosi savo prisiminimais, kai 2011 m. ji laimėjo Lietuvos rašytojų sąjungos organizuojamą „Pirmosios knygos“ konkursą, kuriame debiutavo su trumposios prozos knyga „Dirbtinė muselė“. Už ją autorė apdovanota Kazimiero Barėno literatūros premija „už nebanalų, ironišką žvilgsnį į realybę ir patrauklią stilistiką“.

„Kitoniškumas, gyvenimo trapumas ir švelnus meilės ilgesys“, – tokiais žodžiais prozininkė Jurga Tumasonytė apibūdina savo ką tik išleistą apsakymų knygą „Undinės“, pasirodžiusią po 8 metų pertraukos. Rašytoja skaitė ištraukas iš šios knygos, pasakojo išgirstas įvairias gyvenimiškas istorijas, kurios sugulė šios knygos puslapiuose.

Jurga Tumasonytė labai noriai, nuoširdžiai atsakinėjo į renginio dalyvių klausimus. Padėkoję už šiltą, jaukų susitikimą, palinkėję autorei naujų kūrybinių minčių, pažadėjome dar ne kartą susitikti.

Už literatūros valandą su rašytoja, esame dėkingi Šakių rajono savivaldybės viešajai bibliotekai.

Paskutinį kartą redaguota: 2020-01-29 14:42