• I-V 9:00-18:00
  • VI 10:00-16:00

Senjorų dienos internete 2020! Dalyvauja ir Kriūkų senjorai!

Projekto „Prisijungusi Lietuva“ organizuojama nacionaline akcija  siekiame sudominti ir paskatinti Lietuvos senjorus drąsiau ir daugiau naudotis šiuolaikinėmis išmaniosiomis technologijomis, žinoti saugaus elgesio taisykles internete bei   kritiškai vertinti informaciją Atsižvelgiant į pandemijos sukeltą situaciją visus akcijos renginius organizuojame e. erdvėje.

E. sveikata: judėkime ir sau padėkime - 2020-10-19. Ar žinote kaip savo išmanųjį įrenginį panaudoti geros savijautos palaikymui? O gamtos turtais sustiprinti imunitetą? Šiuos klausimus gvildenome transliacijos metu bei buvome pakviesti sudalyvauti aktyviame iššūkyje. Gyvenkime sveikai – naudokime išmanias technologijas sumaniai! Laidoje dalyvavo vaikščiojimo programėlės kūrėja Vlada Musvydaitė ir žolininkė, knygų autorė Danutė Kunčienė.

E. laisvalaikis: stebėkime ir kurkime – 2020-10-20.Transliacijoje sužinojome LRT mediatekos galimybes, kur ir kaip galima peržiūrėti vakar ar dar anksčiau TV rodytas mėgstamas laidas ar filmus! Be to, susitikome su fotografu, kuris pasidalins praktiniais nuotraukų darymo išmaniais įrenginiais patarimais ir subtilybėmis.  Transliacijoje dalyvavo LRT mediatekos redaktorius Edvinas Kriščiukaitis ir fotografas Jonas Danielevičius.

E. paslaugos: patogiai ir saugiai -2020-10-21. Be elektroninės bankininkystės šiandien neįsivaizduojama nei pasaulio ekonomika, nei mūsų kasdienybė. Transliacijos metu sužinojome, kaip saugiai apsipirkti internetu,  kaip veikia paštomatai ir kaip išsiųsti bei atsiimti siuntinius. Tiesioginę transliaciją vedė mažmeninės bankininkystės komunikacijos vadovas Gytis Vercinskas ir paštomatų tinklo komunikacijos vadovė Esfira Žakas.

E. saugumas: draugaukime ir neapsigaukime - 2020-10-22. Kaip bendrauti internetu etiškai, saugiai ir atsakingai? Naudingi ekspertų patarimai. Būkime saugūs ir internete! Laidoje dalyvavo inovacijų ekspertas Arnoldas Lukošius ir psichologė Vilija Malinauskaitė.

Spalio 23 d. Kriūkų bibliotekoje stebėjome paskutiniąją transliaciją „E. sodas: planuokime virtualiai, sodinkime realiai“. Transliacijos metu  parduotuvių tinklo „Žalios stotelės“ atstovė Jurgita Bružaitė pristatė sodo pagalbininką „Sodininko kalendorius“, kuris padės kiekvienam internete rasti aktualią informaciją, ypač naudingus ir informatyvius patarimus pradedantiems sodininkams, daržo , sodo , gėlių auginimo klausimais (sodininkokalendorius.lt).

Charizmatiškasis Dr. Algirdas Amšiejus  mielai dalinosi praktiniais patarimais sodininkams, daržininkams, ką galime šiandien nuveikti darže, sode, sandėly. „Nors po vieną obuolį  kasdien reikia suvalgyti senjorams ir būsite sveiki“, - palinkėjo A. Amšiejus. Prisidedame prie šių linkėjimų ir mes.  Lektoriai atsakinėjo į gausius klausytojų klausimus. Į daktaro A. Amšiejaus užduotą klausimą „Iki kada galima sodinti svogūnines gėles?“, atidžiai klausiusiems transliacijos, atsakyti nebuvo sunku - nuo spalio pradžios iki lapkričio pradžios. Laidą vedė moderatorius Richardas Jonaitis.

Gaila, kad Senjorų dienos internete 2020 jau baigėsi. Prisijungusi Lietuva  vardu dėkojame visiems jose dalyvavusiems. Lauksime kitų metų tiesioginių šios akcijos  transliacijų.

Kriūkų bibliotekos lankytojai ir senjorai transliacijas stebėjo ir bibliotekoje, ir namuose iš savo išmaniųjų įrenginių, turinčių interneto prieigą. Dėkojame visiems lektoriams ir akcijos dalyviams.

#SenjoruDienosInternete2020 #PrisijungusiLietuva

Paskutinį kartą redaguota: 2020-11-06 14:27