• I-V 9:00-18:00
  • VI 10:00-16:00

„Senjorų dienos internete 2019“

Spalio 22 d. Šakių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Kriūkų padalinio aktyvūs senjorai stebėjo tiesioginę transliaciją „Pats sau gidas“. Transliacijos metu jie gavo daug naudingos informacijos, kaip galima keliauti nebrangiai ir patogiai ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų.

Senjorai sužinojo, kaip technologijų pagalba yra planuojamos kelionės viešuoju transportu, nuosavu automobiliu ar lėktuvu, kaip patiems susirasti viešbučius, lankytinus objektus ar pramogas žemėlapyje.

Spalio 25 d. Kriūkų padalinio skaitytojai, bendruomenės nariai stebėjo paskutiniąją „Senjorų dienos internete 2019" tiesioginę transliaciją „Išmanusis daržas“. Transliacijoje dalyvavęs docentas Algirdas Amšiejus mielai dalinosi savo patirtimi apie sodininkystę, kaip parinkti vietą sodui, paruošti jį žiemai, kodėl reikia baltinti rudenį medelius, kaip teisingai paruošti kompostą, išvengti sodo ligų ir kovoti su jomis ir t. t. Kaip teigė A. Amšiejus „Ligos pernešėjas soduose yra tik pats žmogus“. Charizmatiškasis docentas mielai pasakojo apie bitininkystę. Sužinojome, kad bitutės per metus skraido 117 dienų. Jis pats turi 6 „išmanius avilius“, kurie technologijų pagalba, jam teikia įvairią informaciją apie bites. „Šiandien jau galima turėti išmanų kiemą, įrengti jame išmanias laistymo sistemas ir t. t. Visą reikalingą informaciją apie sodininkystę šiandien žmogus suranda internete",- sakė dr. A. Amšiejus.

Austė Černiauskaitė, su savo kolegomis sukūrusi bendruomenę „COOLUKIS" yra šio projekto vadovė. Ji įdomiai papasakojo, kaip per sodininkystę suburti bendruomenę, davė tvaraus gyvenimo būdo patarimus, kaip neturint erdvės daržininkavimui, galima užsiauginti maistą sau. A. Černiauskaitė papasakojo, kaip internetas, meilė daržui, sodui ir turima žemė sujungia bendruomenes. Taip bus išsaugotos tradicijos ir perduodamos jaunajai kartai.

Laidos svečiai noriai atsakinėjo į žiūrovų užduotus klausimus. Ši tiesioginė transliacija buvo labai įdomi ir labai labai naudinga! Visomis spalio 21-25 dienomis mes turėjome puikų laiką ir esame labai dėkingi PRISIJUNGUSI LIETUVA organizatoriams už „Senjorų dienas internete 2019“.

Paskutinį kartą redaguota: 2020-01-29 14:40