• I-V 9:00-18:00
  • VI 10:00-16:00

Periodikos skaityklos naujienos

Apžvelgiame keletą naujų žurnalų:

VALSTYBĖ 2021 m. Nr. 1

Metų įvykiai pagal Andrių Tapiną

Pandemija, Baltarusijos žmonių kova ir dveji rinkimai, arba 2021-ųjų projektas bus kanalas „LAISVĖS TV KIDS“, o 2022-aisiais – tai, ko Lietuva dar nematė

Vertinant besibaigiančius 2020 metus, tikriausiai akivaizdu, kad žurnalistas ir socialinių tinklų žvaigždė Andrius Tapinas šiemet buvo pati ryškiausia asmenybė Lietuvoje. Galima mėgti jo laidas ar jų nemėgti, galima teigti, kad didelė dalis jo „Laisvės TV“ produkcijos orientuota į jaunimą, tačiau būtų visiškai neobjektyvu nematyti, kaip jis išnaudoja dėl savo kūrybos įgytą įtaką.

MOTERIS 2021 m. Nr. 1

Amžinai gėrio pusėje

Žilvinė Petrauskaitė

Ištrūkti iš mirties nasrų Kauno gete Antrojo pasaulinio karo metais jai pavyko. Taikos metu išsivaduoti iš COVID -19 gniaužtų nebeužteko jėgų. Holokaustą išgyvenusi ilgametė Vilniaus pedagoginio universiteto profesorė Irena Vėsaitė apie mirtį kartą yra sakiusi: „Mirti man baugu, nes nepamatysiu tiek įdomių dalykų, kurie bus sukurti ateityje.“

LITERATŪRA IR MENAS 2021 m. Nr. 1

Kokie literatūrai buvo 2020-ieji – geri, blogi, o gal?..(II)

Virginija Cibarauskė

Net jei suvoki banalumo mastą, metų pabaigoje vis tiek pradedi svarstyti, kokie jie buvo, kas gero, blogo, išskirtinio įvyko. Ypač kai metai, kad ir kaip žiūrėsi, buvo iš tiesų išskirtiniai: dėl COVID-19 šalyje net du kartus paskelbtas karantinas, tad įprastos gyvenimo, taip pat ir literatūrinio, formos – gyvi susitikimai su rašytojais, knygų pristatymai, net apsilankymai knygynuose – tapo neįmanomi. Todėl literatūros lauke aktyviai veikiančių žmonių – literatūros tyrėjų ir kritikų, leidėjų, žurnalistų ir redaktorių – klausiama, kokių pokyčių lietuvių literatūrai atnešė 2020 metai. Ko galima pasimokyti, ką reikėtų puoselėti, o kas sufleruoja apie grėsmes.

Į klausimus atsako A. Sheshi, „Literatūros ir meno“ knygų apžvalgininkas, A. Šimkus, poetas, literatūros žurnalo „Metai“ vyriausiasis redaktorius, S. Vasiliauskas, rašytojas, literatūrologas.

 

KELIONĖS IR PRAMOGOS 2021 m. žiema

Po Joniškio kraštą

Vytautas Nosevičius

Joniškio kraštas – turtingų žemių, dvarų, koplytėlių iš praeities ir šių dienų kūrybingų, nuoširdžių žmonių žemė. Tas jų tandemas dovanoja įkvepiančių įspūdžių dozę. Ir visai nesvarbu, kada keliautum, žiemgalių palikuonys sustiprins tave bet kuriuo metų laiku. Tad į kelionę!

STILIUS 2021 m. Nr. 1

Norėtų atgaivinti saloninę kultūrą

Laima Žemulienė

Pro operos solisto Edgaro Montvido (45 m.) buto langą atsiveria pats Vilniaus grožis: Arkikatedra ir jos varpinė, Trijų Kryžių kalnas, Šv. Jonų bažnyčios bokštai. Edgaras mėgsta sėdėti krėsle ir grožėtis šia nepakartojama panorama. Jau kuris laikas žinomas operos solistas džiaugiasi nuosavais namais Vilniuje. 

Paskutinį kartą redaguota: 2021-01-11 16:03