• I-V 9:00-18:00
  • VI 10:00-16:00

Periodikos skaityklos naujienos

Apžvelgiame keletą naujų žurnalų:

KINAS 2021 m. Nr. 4

ĮSIVAIZDUOTI, IŠGYVENTI, ĮVERTINTI

Istorijos atspindžiai Nepriklausomos Lietuvos kine

Elena Jasiūnaitė

Istorija visada intriguoja. Ji skatina vaizduotę, suartina, leidžia didžiuotis ar kolektyviai išgyventi patirtas traumas. Suteikia galimybę vertinti, mokytis iš klaidų. Sovietmečiu istorija lietuvių kine turėjo būti gana paprasta: rusai – gerai, vokiečiai – blogai. Nepaprasta tą istoriją galėjo daryti nebent režisierių bandymai „apeiti“ sistemą, pasakojimus pakylėjant į metaforos lygmenį ar suteikiant žmogiškumo primityviems personažams. Lietuvai atgavus nepriklausomybę viskas pasikeitė. Istorija dabar gali būti tokia, kokia buvo, ar bent tokia, kokią mes ją įsivaizduojame. Ir ji vis dar svarbi – tam, kad, visų pirma, išgyventumėme tai, ką praradome. Ir tam, kad įvertintume tai, ką turime.

HENRIKAS ŠABLEVIČIUS:

TIK NORĖJAU PASAKYTI ŽMOGIŠKUS ŽODŽIUS

Rasa Paukštytė

Pernai žiemą iškiliam dokumentininkui, nepamirštamam kino pedagogui Henrikui Šablevičiui (1930 12 20 – 2004 04 26) būtų suėję 90. Prieš dvidešimt metų „Kino“ žurnalas sveikino režisierių septyniasdešimtmečio proga. Tada buvo spausdinamas nuoširdus pokalbis su Šoble, kurį tikrai verta paskaityti.

 

MANO SODYBA 2021 m. Nr. 9

SAUGOME GĖRYBES SODYBOS RŪSYJE

Emilija Klebarytė

Kaip ir kiekvieną rudenį, taip ir šį, sodybų šeimininkai tikriausiai suka galvas, kur sandėliuoti gausiai užderėjusias sodo gėrybes. Dauguma pasinaudos ne pirmus metus turimu sodybos rūsiu, kuris puikiai išsaugo rudeninio derliaus gausą iki pat pavasario ir leidžia mėgautis vaisiais bei daržovėmis ne tik vasarą, bet ir atėjus žiemos šalčiams. Taigi, kaip reikėtų tinkamai pasirūpinti per vasarą užaugintomis daržovėmis ir vaisiais?

NATŪRALŪS DAŽAI INTERJERE

Saulius Jackevičius

Saulius Jackevičius – natūralių dažų gamintojas. Meistras dalinasi savo patirtimi ir pasakoja skaitytojams apie tai, kaip gaminami natūralūs dažai, kaip jie pritaikomi, kokios jų savybės padeda kurti išskirtinį mikroklimatą namuose.

 

KARYS 2021 m. Nr. 8

SNAIPERIŲ VASAROS FIESTA

Kazys Jonušas

Ilona Skujaitė

Pažinti paslaptingą snaiperių pasaulį – tai tarsi klajoti sengirėje: lyg ir pažįstama, bet neregėta, o iš arčiau pažvelgus atima žadą. Susižavėjusių aukščiausio lygio sporto varžybomis entuziastų noras itin taikliai šaudyti tiesiog pakeri – tai profesinio meistriškumo viršūnė. Šaudymo sportas gerina fizinį pasirengimą, stiprina sveikatą, protinę pusiausvyrą, lavina atsakomybės jausmą. Įspūdžiai iš tarptautinių taikliojo šaudymo varžybų „Snaiperių diena 2021“.

PATRULIS PASIENYJE

Fotoreportažas

Tebesitęsiant kaimyninės valstybės sukeltai tariamų pabėgėlių krizei, mūsų šalies pasieniečiai, siekdami suvaldyti situaciją Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje, pasitelkė Lietuvos kariuomenę. Liepos mėnesį, kai neteisėtai valstybės sieną kertančiųjų skaičius vis augo, Lietuvos kariuomenės naktiniame patrulyje dalyvavo ir jo akimirkas įamžino vyr. srž. spec. Ieva Budzeikaitė.

 

ŽMONĖS  2021 m. Nr. 36

MUS VISUS VIENIJA GERUMAS

Jūratė Ražkovskytė

Operos gerbėjai jau kurį laiką pastebi tašką ant operos solistės Asmik Grigorian kaklo ir drabužių. Ką jis reiškia? Noras padėti ir skleisti gerumo virusą Asmik suvedė su buvusiu krepšininku Rimantu Kaukėnu, besirūpinančiu onkologinėmis ligomis sergančiais vaikais, ir jo paramos fondu. Tapusi „♯Užsidėktašką!“ ambasadore, dainininkė visa širdimi nėrė į gerumo veiklą: „Tai, ką darau, darau iš visos širdies ir su meile, nes taip aš jaučiu“.

DAR PORA LAIPTELIŲ

Arnas Šarkūnas

Nors ir pasidabinus Europos čempionato aukso medaliu, penkiakovininkė Ieva Serapinaitė šiemet neturėjo progos sužibėti olimpinėse žaidynėse. Visgi mergina žvelgia pozityviai – didžiausia sportinės karjeros pergalė reiškia ir didesnę motyvaciją kopti aukštyn.

 

KELIONĖ 2021 m. Nr. 3

„TURIME KALBĖTI APIE SUGYVENIMĄ“

Lina Mikalauskienė

„Pagrindinis principas, kuriuo vadovaudamiesi turime gyventi, yra meilės veikla“, – sako radijo, televizijos, interneto laidų vedėjas, humoristas, didžėjus Rimas Šapauskas, kalbėdamas apie šiandienos aktualijas, kiekvieno mūsų ir visos visuomenės vertybines nuostatas bei pasirinkimus. Dar vaikystėje perskaitytas Šventasis Raštas, tėvų įskiepytas ir vėliau, jau santuokoje su žmona Lina, visu grožiu išsiskleidęs tikėjimas, šiandien žinomam laidų vedėjui Dievo žodį leidžia liudyti ne lozungais, bet savo paties gyvenimo pavyzdžiu, krikščioniškomis vertybėmis paremta tvirta laikysena. Šiame pokalbyje – Rimo mintys apie humorą, laidų vedėjo darbą, tikėjimą ir tarnystę, didžėjavimą, pomėgius bei kūrybinius sumanymus.

„DIDŽIOJI VERTYBĖ MAN YRA KŪRYBOS PROCESAS“

Vaiva Lanskoronskyte

Menininkas Dainius Trumpis, nors eksperimentuoja su pačiomis įvairiausiomis medžiagomis ir formomis, kalbėdamas apie savo kūrybą, nejučiomis grįžta į ištakas ir įvardija, jos savyje visų pirma mato tapytoją. Tai yra jo, kaip menininko, formavimosi atspirties taškas. Tapybinis matymas ir mąstymas atpažįstamas net skulptūriniuose objektuose ar asambliažuose. 

Paskutinį kartą redaguota: 2021-09-13 14:02