• I-V 9:00-18:00
  • VI 10:00-16:00

Pasimatymas su Sūduvos lakštingala

„Nuveskit mane po klevais,
Pastovėsiu ramybėj vėsioj užsimerkus...“

Lapkričio 25 d. kriūkiečiai, pasitikdami dainininkės 110-ąsias gimimo metines, buvo pasimatyme su unikaliu balsu gamtos apdovanota kraštiete Beatriče Grincevičiūte. Lapkritis – Beatričės mėnuo. Tą mėnesį ji gimė, taip pat lapkritį ji iškeliavo Anapilin. Gyventi jai buvo lemta 77-erius metus.

Tik išgirdus šios dainininkės pavardę, prieš akis iškyla Ilguvos dvaras su savo istorija, kur įmintos ir Beatričės pėdos, vingiuojantis senasis Nemunas ir, žinoma, skambioji Balio Dvariono daina „Žvaigždutė“. Ta dangui ir žemei šviečianti žvaigždutė – tai pati Beatričė, savo dainomis ir asmeniu žavėjusi ir guodusi Lietuvos žmones. Ji buvo gimusi muzikai. Dėkinga aplinka Beatričės sieloje ugdė ir formavo turtingą muzikinę patirtį ir nepriekaištingą skonį.

Pasimatymo metu, padedant Margaritai ir Virginijai, prisiminėme Beatričės biografiją, žiūrėjome LRT filmą, kuriame jos bičiuliai ir artimieji pasakoja apie nuostabią dainininkę ir nepaprasto gerumo žmogų. Beatričė Grincevičiūtė paliko milžinišką įrašų lobyną. Tai dainos vaikams, lietuvių liaudies dainos, pasaulinės klasikos ir lietuvių kompozitorių kūriniai.

Beatričė buvo žvaigždė, kurioje gyveno muzika. Todėl popietės metu skambėjo daug dainų, kurias atliko mūsų mokyklos jaunosios solistės Diana ir Skaistė, moterų ansamblis „Dorė“ ir Margarita. Lilijos deklamuojamas eilėraštis „Nuveskit mane po klevais“ – yra vienas iš daugelio Kriūkų mokyklos buvusios mokytojos Danutės Valuckienės eilių, skirtų mūsų lakštingalai Beatričei Grincevičiūtei. Renginyje dalyvavusi dainininkės dukterėčia Liucija, kuri atvyko pasipuošusi Beatričės gintaro vėriniu, pasidalino šiltais prisiminimais iš Beatričės gyvenimo, nuoširdžiai dėkojo kriūkiečiams, garsinantiems Beatričės vardą. Popietę vainikavo bendra daina, skirta Beatričei. Šilta, jauku, nuoširdu...

Neskubėjo kriūkiečiai atsisveikinti su mūsų krašto lakštingala. Jų dėmesį patraukė Kriūkų bibliotekos parengta leidinių paroda „Pasimatymas su Sūduvos lakštingala. Beatričei Grincevičiūtei -110“. Čia galėjo išsamiau susipažinti su dainininkės sudėtingu, nelengvu, bet įdomiu gyvenimu, jos kūryba, amžininkų prisiminimais, rankraščiais, fotografijomis, mokytojos D. Valuckienės išleista poezijos knygele „Iš šviesos ir tamsos lig žvaigždės“, skirta mūsų krašto lakštingalai.

Beatriče, esi graži ir nuostabi žvaigždutė!

Popietę „Pasimatymas su Sūduvos lakštingala“ rengė Kriūkų mokykla - daugiafunkcis centras ir Kriūkų biblioteka.

Paskutinį kartą redaguota: 2021-12-13 10:12