• I-V 9:00-18:00
  • VI 10:00-16:00

Pasaulinė savižudybių prevencijos diena

Savižudybė yra rimta visuomenės sveikatos problema, į kurią būtina atkreipti dėmesį, tačiau, deja, jos prevencija ir suvaldymas nėra lengvas uždavinys. Pažangiausi moksliniai tyrimai rodo, kad savižudybių prevencija, nors ir įmanoma, apima daug aspektų – pradedant veiksmingu psichikos sutrikimų gydymu ir baigiant aplinkos rizikos veiksnių suvaldymu. Tinkamas informacijos platinimas ir sąmoningumo ugdymas yra kertiniai savižudybių programų prevencijos elementai.

2022 m birželio 6 d. savižudybių problematikai skirtos konferencijos metu Higienos instituto Sveikatos informacijos centro Mirties atvejų ir jų priežasčių stebėsenos skyriaus vadovė Rūta Ustinavičienė kalbėjo: „Mirčių skaičius mažėja, ir tuo galime džiaugtis, pernai turėjome 565 mirtis, vyrų mirčių yra daugiau nei moterų kelis kartus, bendras rodiklis siekė apie 20 mirčių 100 tūkstančių gyventojų”. Nepaisant to, kad Lietuvoje savižudybių skaičius mažėja, tačiau vistiek Lietuva pagal savižudybių skaičių lieka pirma tarp Europos valstybių.

Anot žurnalistės Aušros Šneiderytės: “Neišvengiamai kiekvienam teks mirti, bet čia neišvengiamybė ir baigiasi. Visa kita priklauso nuo mūsų pačių. Užtenka pakeisti požiūrį, ir gyvenimas iš nusivylimų, skaudulių ir baimių pelkyno tampa mūsų žaidimo aikštele. Žaidimo, kurį malonu žaisti”.

Kaip svarbu nebijoti būti savimi, kaip svarbu pamatyti, kad kitam reikia pagalbos, o gal užtenka tik žodžio, padrąsinimo…

Svarbu nebijoti klaidų, ištaisoma viskas, kol esi gyvas…

Gelgaudiškio bibliotekoje surengta knygų paroda, skirta Pasaulinei savižudybių prevencijos dienai, minimai rugsėjo 10 d.

Gal atsakymas kaip elgtis, kaip gyventi toliau, kaip tik slypi vienoje iš šių knygų…

Paskutinį kartą redaguota: 2022-09-27 10:36