• I-V 9:00-18:00
  • VI 10:00-16:00

Nacionalinė bibliotekų savaitė

Lukšių biblioteka, kaip ir visos Lietuvos bibliotekos, savo veiklas derino prie karantino sąlygų. „Nauja realybė – naujos formos“ veiklų pristatymas virtualioje erdvėje. Kai tik pradėjau dirbti bibliotekoje, sukūriau Facebook soc. tinkle paskyrą – Lukšių miestelio biblioteka. Tai labai pasitarnavo bibliotekos veikloms karantino metu.

Lietuvos respublikos seimas šiuos – 2021 – metus paskelbė poeto Vytauto Mačernio metais, tad viena iš Nacionalinės bibliotekų savaitės veiklų – poeto poezijos viešinimas. Vytautas Mačernis buvo jaunas poetas, be galo mylintis ir eilėmis apdainuojantis savo krašto gamtos grožį, tad jam bibliotekoje skirta tautodailininkų tapybos darbų paroda, kuriuose pavaizduoti Lietuvos peizažai (paveikslus parodai paskolino Lukšių kultūros centras, kuris jau daug metų organizuoja tautodailininkų plenerus „Zyplių žiogai“). Šalia paveikslų ant sienų eksponuojami ir poeto eilėraščiai, kad kiekvienas apsilankęs bibliotekoje, nevartydamas knygos, čia pat galėtų susipažinti su Vyt. Mačernio kūryba.

Poetas Marcelijus Martinaitis  šiemet švęstų savo 85-metį, tad nutariau organizuoti poeto kūrybos skaitymus. Deja, tik virtualius. Džiaugiuosi, kad į skaitymus įsijungė ir jaunimas, ir suaugę. Aktyviausi ir drąsiausi bibliotekos lankytojai skaitė eilėraščius, filmavosi namuose arba bibliotekoje, ir literatūrinius gabumus demonstravome Lukšių miestelio bibliotekos Facebook tinkle. Sulaukėme didelio sekėjų palaikymo, gražių paskatinančių komentarų. Manau, šią patirtį panaudosime ir ateityje.

Surengiau abiejų poetų knygų parodas.

Paskutinį kartą redaguota: 2021-06-18 14:42