• I-V 9:00-18:00
  • VI 10:00-16:00

Mes raudoni, nes norime būti pasaulį keičiančios iniciatyvos dalimi!

Spalio 7 d. Kriūkų biblioteka kartu su Kriūkų vaikų dienos centru paminėjo disleksijos pažinimo savaitę, kurios tikslas – šviesti visuomenę apie plačiai paplitusį skaitymo ir rašymo sutrikimą.

Popietėje „Laisvė būti tiems, kurie patiria skaitymo iššūkių“ bibliotekininkė Reda Damijonaitienė supažindino vaikus, ką slepia šis terminas, kaip atpažinti pirmuosius disleksijos požymius, kur  ieškoti pagalbos. Moksleiviams paskleidė žinutę kaip svarbu suteikti kiekvienam teisę būti unikaliu ir geranoriškai palaikyti draugus, kuriems iškyla skaitymo sunkumų.

Norėdami atkreipti visuomenės dėmesį apie disleksiją, visi apsirengėme raudonai. Raudona spalva žymi klaidą, nes klaidos disleksikų sąsiuviniuose labai dažnos. Padėkime vaikams nebijoti raudono rašiklio! Juk suaugę jie tampa mokslininkais, atradėjais, aktoriais, milijonieriais! Bibliotekos darbuotoja, dovanodama vaikams raudonus rašiklius, pakvietė rašyti eilėraščius, dainas ar tekstus apie disleksijai palankią ateitį. Bibliotekininkė visus pavaišino raudonais obuoliais ir papasakojo istoriją apie bendrovės „Apple“ įkūrėją, multimilijonierių Styvą Džobsą, kuris taip pat turėjo disleksiją.

Kad geriau suprastume, kas yra disleksija, kaip jaučiasi šie vaikai ir kaip skubiai jiems reikia pagalbos bei juos suprantančios aplinkos, žiūrėjome filmą „Mical“. Matant šį sutrikimą turinčio Mikelio istoriją, jo nuolatines patyčias mokykloje, jo paties bei tėvų vidinius išgyvenimus, ne vienam  pasidarė graudu. Pasidžiaugėme, kad patys galime skaityti, rašyti ir atlikti savarankiškai visas užduotis.  Šią vasarą, disleksiją turintys vaikai, negalintys skaityti įprastai, taip pat turėjo galimybę dalyvauti Skaitymo iššūkyje. Virtualioje bibliotekoje ELVIS jie  skaitė garsines knygeles.

Kriūkų vaikų dienos centro auklėtiniai už aktyvų dalyvavimą „Vasara su knyga“ iš organizatorių gavo skatinamuosius prizus – spalvingus daugkartinio naudojimo šiaudelius, kurie primins geriausią 2021 metų vasaros desertą – knygą.
Paskutinį kartą redaguota: 2021-11-22 10:38