Periodikos skaityklos naujienos

Apžvelgiame keletą neseniai gautų žurnalų: ATEITIS, KRANTAI, RAKTAS, KELIONĖS IR PRAMOGOS

kyoscan-7.9.2019-16.07.17 copy

ATEITIS 2019 Nr. 5

Vytautas Raškauskas

Nepriklausomybės kovų dalyvis Juozas Gvazdauskas

Prieš 100 metų Lietuvos savanoriams teko sunkus uždavinys – neturėdami ginklų, šovinių ir kitokio būtiniausio aprūpinimo, o kai kurie net ir batų – jie ėmėsi ginti ir sėkmingai apgynė bei įtvirtino ką tik paskelbtą Lietuvos nepriklausomybę.
Šiuo pasakojimų ciklu pagerbdami Nepriklausomybės kovų dalyvius, norime pabrėžti, jog jiems už laisvę turime būti dėkingi ne mažiau nei Vasario 16-osios akto signatarams.

 

kyoscan-7.9.2019-16.08.08 copy

KRANTAI 2019 Nr. 2

Steponavičiūtė-Aleksiejūnienė

Sveikiname tave, Islandija!

Šių metų birželio 17 dieną Islandija šventė nepriklausomybės 75-erių metų sukaktį, o pernai gruodžio pirmąją – suverenumo šimtmetį. Tarp šių dviejų datų savosios nepriklausomybės šimtmetį šventė ir Lietuva, kurios valstybingumo istorijoje Islandija suvaidino ypatingą vaidmenį.
Šis Krantų numeris yra simbolinis Islandijos kultūros mylėtojų, Lietuvoje ir svetur gyvenančių lietuvos žmonių sveikinimas ir pagarbos ženklas Islandijos valstybei ir jos žmonėms

  

kyoscan-7.9.2019-16.00.17 copy

RAKTAS 2019 Nr. 7

Ramunė Murauskienė

Kur dingsta vaikystės džiaugsmas?

Dažnai suaugus gyvenimo spalvų atrodo mažiau nei vaikystėje arba reikia labai stengtis, kad širdyje sukirbėtų bent kiek stipresnis džiaugsmas. Vaikystėje viskas, kad ir ką darytum, atrodė tikriau, linksmiau, įdomiau, gyviau. Ar tai būtų mėgstamo filmuko žiūrėjimas ar Kalėdų šventimas – viską lydėjo be galo stiprus džiaugsmas,savotiška magija ir laikas būdavo lyg sustojęs. O dabar...viskas kitaip. Kodėl taip yra?

 

kyoscan-7.9.2019-16.03.01 copy

KELIONĖS IR PRAMOGOS 2019 vasara

Vytautas Nosevičius

Ten, kur galiūnas Krkonošas gyvena

Žemutinės Silezijos kalnuoti regionai vasarą šeimoms su vaikais yra aktyvių atostogų vaizdingoje gamtoje rojus. Gražuoliai Sudetų kalnai ištįsta net per tris valstybes – Čekiją, Lenkiją ir Vokietiją, o Jizera ir Krkonošė yra du didžiausi ir daugiausiai vietinių bei svečių sulaukiantys Sudetų kalnagūbriai Lenkijos pietryčiuose. Anot vietinių, šiose vietovėse kažkada gyveno stipruolis Krkonošas, galinga šių kalnų dvasia, kurios dvelksmą galima justi ir dabar.