Advento popietę "lš širdies į širdį" (2019)

adv2

Gruodžio 9 dieną Kudirkos Naumiesčio biblioteka pakvietė savo ištikimus skaitytojus ir bičiulius į advento popietę "lš širdies į širdį". Vakaras prasidėjo priminimu, kas yra Adventas, kokia jo prasmė. Susirinkusieji dainavo adventinio - kalėdinio laikotarpio dainas, pritariant akordeono garsams, skaitė poeziją, buvo išsakyta gausybė palinkėjimų.

Poezijos klasikės Salomėjos Nėrįes 115-ųjų gimimo metinių paminėjimas (2019)

pamin1

Lapkričio 27 dieną Vinco Kudirkos muziejuje prisiminėme poezijos klasikę Salomėją Nėrį ir paminėjome 115-tąsias poetės gimimo metines. Į renginį susirinko gausus būrys žiūrovų. Moterų klubas "Ievos", vadovaujamos Aldutės Danilevičienės, atliko dainas pagal poetės eiles, skaitė jos poeziją. Renginyje svečiavosi lituanistė Onutė Jašinskienė, tautodailininkė Rita Mockeliūnienė, bibliotekininkė Lina Eringienė, kurios pasidalino mintimis apie kūrėją, skaitė savo poeziją bei pristatė Lietuvos nepriklausomų rašytojų sąjungos kūrybos almanachą "115 nusilenkimų Salomėjai Nėriai.
Dėkojam muziejaus darbuotojoms prisidedant prie poetės paminėjimo.

Dailės darbų paroda "Nuo eskizo iki paveikslo" (2019)

dail1

Bibliotekoje eksponuojama Šakių meno mokyklos, Kudirkos Naumiesčio skyriaus dailės darbų paroda "Nuo eskizo iki paveikslo". Jaunuosius dailininkus moko pedagogas Mindaugas Pauliukas.

"Bulvės muziejus" Kudirkos Naumiestyje (2019)

bm1

Šiais metais Kudirkos Naumiestyje duris atvėrė naujas privatus muziejus įsteigtas agronomo Jono Valaičio. Bibliotekininė Marytė pasiūlė aktyviausioms bibliotekos senjorėms aplankyti muziejų, kuris skirtas bulvei. Muziejus taip ir vadinasi "Bulvės muziejus".

Skaityti daugiau...

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė (2019)

ssbs1

Lapkričio 11- 17 dienomis vyko Šiaurės šalių bibliotekų savaitė, prie kurios prisijungė ir K. Naumiesčio biblioteka. Projekte dalyvavo daugiau nei 14 šalių. Mes prisijungėme prie skaitymų vaikams "Auštant" ir skaitėme Astridos Lindgren "Pepė Ilgakojinė" ištrauką, kur Pepė švenčia savo gimtadienį. Pirmame susitikime su vaikais biliotekininė Kristina buvo Pepė, prie skaitymo labai noriai prisijungė ir aktyvi bibliotekos lankytoja Virginija, kuri suvaidino auklę Freken Bok. Vaikai vėliau buvo pakviesti nupiešti kojines Pepei, kaip gimtadienio dovaną. O koks gimtadienis be torto ir žvakučių. Galvojome norus, pūtėme žvakutes ir gardžiavomės gimtadienio tortu.

Skaityti daugiau...

Pyragų diena (2019)

pd1

Lapkričio 6-oji Pyragų diena. Ši diena padiktavo mintį, kiekvieną skaitytoją pavaišinti saldumynais. Apsilankiusieji mūsų miesto bibliotekoje buvo maloniai nustebinti. O pačios aktyviausios bibliotekos skaitytojos susirinko nešinos ir savo pyragais prie karšto gėrymo puodelio. Pyragų dieną pokalbiai sukosi apie kulinariją, moterys pasidalino savo mėgstamiausio firminio patiekalo receptais.

Eduardui Mieželaičiui - 100 (2019)

em100

Spalio 3 d. sukako 100 metų kai gimė Eduardas Mieželaitis. Ta proga bibliotekoje veikia autoriaus kūrybos paroda, o bibliotekininkė Marytė sukvietė į renginį poetui paminėti. Jubiliejaus proga buvo prisiminta jo biografijos faktai, pateikta bibliografija, skaitomi eilėrščiai. Renginio dalyviai išgirdo ir Juozo Baltušio atsiliepimus apie poetą, kurie publikuojami naujame rašytojo dienoraščių leidinyje.

Skaityti daugiau...

Stalo žaidimų popietė (2019)

sta1

Rugsėjo 27 dieną bibliotekos jaunieji lankytojai buvo pakviesti į stalo žaidimų popietę. Netrūko gerų emocijų ir azarto: norisi laimėti, o reikia kruopštumo, atsargumo, reikia pamąstyti, kokį pasirinkti ėjimą. Žaidėjai liko patenkinti, nusiteikę veiklą tęsti.

Išvyka į Ilguvą (2019)

ilg1

2019 m. rugpjūčio 24 d. Kudirkos Naumiesčio biblioteka savo aktyviausiems skaitytojams dovanojo šventę - išvyką į Ilguvą. Ilguvos bažnyčioje klausėmės Liudo Mikalausko atliekamų dainų ir prisiminimų apie Tėvą Stanislovą. Po renginio apvaikščiojome Ilguvos dvarą, grožėjomės įstabiomis panemunės apylinkėmis.

Baltijos keliui - 30 (2019)

bk1

Kudirkos Naumiesčio biblioteka kartu su Vinco Kudirkos muziejumi paminėjo Baltijos kelio 30 metų sukaktį. Renginį pradėjo Benas Vaitiekaitis, atlikęs V. Kudirkos kūrinį „Varpelis“. Daiva Strimaitienė ir Marytė Rastupkevičiūtė skaitė poeziją, kalbėjo apie Baltijos kelio svarbą. Muziejaus edukatorė Vaiva Janulevičiūtė pateikė istorinius faktus, pasakojimą iliustravo skaidrėmis. Vaida atliko ir keletą to laiko dainų.

Skaityti daugiau...