Naujienos

Knygos ir meno diena

km1

Rugpjūčio 5 d. Šakių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje buvo atidaryta panevėžietės Valentinos Katakinienės meno darbų paroda ir pristatyta jos knyga „Gyvenimo patikrinti ligų gydymo metodai".

Autorės tėvas kilęs iš Slavikų seniūnijos Endrikių kaimo. „Tėvelio tėviškėje praleistos dienos yra gražiausi mano vaikystės prisiminimai", – sakė V. Katakinienė, save laikanti pusiau suvalkiete. Parodos atidaryme kalbėdama apie darbus pirmiausiai sustojo prie vienintelio pastele tapyto darbo, kuriame ji nutapė didžiausią gyvenimo skausmą – tėvelio žūtį. Taip pat rodė Suomijoje gyvenančio anūko portretą, lino raižinius. Pasakojo jų atsiradimo istorijas. Parodą galite aplankyti iki rugsėjo 5 d.

V. Katakinienė domisi netradiciniais gydymo metodais. Savo surinktus liaudiškus receptus susistemino ir dukros Gerardos paskatinta išleido knygą „Gyvenimo patikrinti ligų gydymo metodai". Autorė pasakojo, kad kai kurie receptai yra jos išbandyti, tvirtino, kad už jų veiksmingumą garantuoja. Pripažino, kad ji ne gydytoja, o tik pati išbandžiusi liaudiškų vaistų veikimą.

Knyga yra Šakių viešojoje bibliotekoje. Kviečiame paskaityti.