Naujienos

Kalėdinės dirbtuvės

Šakių viešoji biblioteka kviečia į kalėdines dirbtuves visai ŠEIMAI, kurioms vadovaus nykštukai!

Gruodžio 14 d. 14.00 val. Švenčių nykštukas "Kalėdinių žaisliukų dirbtuvėlėse" kvies pasigaminti eglutės papuošimų.

Gruodžio 15 d. 14.00 val. Šviesos nykštukas darbuosis "Žvakių dirbtuvėlėse" - čia galėsite susikurti kalėdines žvakes.

Maloniai kviečiame dalyvauti

2017 gruodžio 14 ir 15 dienomis Šakių viešojoje bibliotekoje vyko Knygų Kalėdų renginiai: Kalėdinės dirbtuvės visai šeimai. Švenčių nykštukas "Kalėdinių žaisliukų dirbtuvėlėse" kvietė pasigaminti eglutės puošmenų. Šviesos nykštukas darbavosi "Žvakių dirbtuvėlėse". Čia dalyviai gamino kalėdines žvakes - dovanėles.

2017 m. gruodžio 14 d. Šakių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje įvyko Kalėdų eglutės įžiebimas. Šiais metais bibliotekos eglutės įžiebimas buvo kiek simbolinis, nes jos nepuošė jokios elektrinės girliandos, kurios galėtų apšviesti ją tamsoje. Tačiau, pasak bibliografės Eglės Rudzevičiūtės, patys geriausi dalykai gyvenime tamsoje nešviečia, mes tiesiog žinome, kad jie yra.

Ši eglutė taip pat yra savotiška padėka žmonėms, kurie prisideda prie jau tradicija tapusios ir šiais metais jau septintąjį kartą startuojančios akcijos „Knygų Kalėdos", kurią inicijuoja LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Biblioteka yra mūsų bendruomenė, kuri padeda augti, mokytis ir tobulėti, atrasti knygą, kurią skaityti yra tiesiog smagu. Todėl būtent ši akcija skatina mus dalintis su savo biblioteka ir dovanoti jai naujas knygas.

Artėjančios Kalėdos – puikus metas skirti šiek tiek dėmesio rankdarbiams. Juk patiems gaminti dovanas itin smagu, o gauti jas visada miela. Šakių viešoji biblioteka pakvietė visus norinčius dalyvauti Švenčių nykštuko „Žaisliukų dirbtuvėlėse", prisiminti senovines eglutės puošybos tradicijas ir savo rankomis pagaminti kalėdinius žaisliukus.

Senovėje lietuviai mėgo per Kalėdas namų puošybai naudoti obuolius, medinius, nertus, karpytus iš popieriaus žaisliukus. Švenčių nykštukas – bibliografė Eglė Rudzevičiūtė mielai sutiko pasidalinti savo patirtimi ir visus norinčius pamokyti susikurti kalėdinius žaisliukus iš kartono, spalvotų siūlų ir blizgaus popieriaus. Vaikučių ir jų tėvelių vaizduotei nebuvo ribų, jie prigalvojo visokiausių raštų ir Kalėdinės eglutės tapo skirtingomis, spalvotomis ir linksmomis. Dalyviai spėjo pagaminti kas vieną, kas du kalėdinius eglutės papuošimus. Vieną padovanojo bibliotekos eglutei papuošti, o kitus paėmė padovanoti savo artimiesiems.

Tikime, kad šie rankų darbo žaisliukai taps mielomis, nuoširdžiomis dovanėlėmis artimiesiems ir ras deramą vietą ne tik ant Kalėdų eglutės, bet ir šeimos narių širdyse.

Kadaise žvakės buvo vienintelis šviesos šaltinis namuose, bet išradus elektros lemputę, jos tapo kur kas rečiau naudojamos. Tačiau, ir dabar tamsiais vakarais vis dar plazda nedidelė liepsnelė, suteikianti jaukumo, romantikos ir šilumos.

Gruodžio 15 dieną, Šakių viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje, Šviesos nykštukas – dailininkė Inga Sapronaitytė darbavosi „Žvakių dirbtuvėlėse", kuriose vaikučius ir jų tėvelius mokė bičių vaško žvakučių gaminimo šiuolaikiniu (korių sukimo) būdu, supažindino su žvakės istorija, prasme ir spalvomis, pasidalino savo žiniomis, patirtimi. Vaikai įdėmiai klausėsi. Jie ne tik sužinojo, kad seniau žvakės buvo prabangos dalykas, vaško žvakes žmonės degė tik ypatingais atvejais, bet ir pasigamino bičių vaško žvakučių, kurias gražiai, išradingai papuošė.

Į žvakių sukimą įsitraukė visi norintys tai pajusti. Vieniems tas sekėsi sunkiau, kitiems lengviau, bet žvakes susukti pavyko sėkmingai. Vaikams buvo ypač malonu prisiliesti prie tikro kvepiančio vaško, jį užuosti, stebėti kaip jis virsta gražiomis ir puošniomis žvakutėmis.

Vaikai pajuto senovinio amato dvasią, džiaugėsi pasigaminę bičių vaško žvakučių, kurių skleidžiama šviesa, šiluma ir aromatu galės pasidalinti su savo artimaisiais.

Tikimės, kad gerą nuotaiką, kartu su žvakute, vaikučiai parnešė ir į namus.

AČIŪ, Švenčių ir Šviesos nykštukai! :)

Lauksime Jūsų atvykstant ir kitais metais. Nepamirškite mūsų! :)

Straipsnį parengė Vaikų literatūros skyriaus bibliotekininkė I. Talalienė

Nuotraukų autorė Ingrida T.