Naujienos

Vaikų bibliotekėlė 2017

Spalio 23 d. į labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ knygų dovanojimo šventę, kuri vyko Šakių kultūros centre, rinkosi svečiai iš Šakių rajono mokyklų, Vaikų dienos centrų, vaikų darželių, šeimynų. Svečiavosi ir LR Seimo narys Kęstutis Smirnovas, kuris globoja labdaros ir paramos fondą „Švieskime vaikus“.

Šventės svečius sveikino Seimo narys Kęstutis Smirnovas.

Buvo demonstruojamos skaidrės „Vaikų bibliotekėlė 2017“ ir pristatomos knygos naujai papildančios rajono „Vaikų bibliotekėles“.

Viešosios bibliotekos darbuotoja Meilutė Sapronaitienė pasakojo apie labdaros ir paramos fondą, įkurtą 2013 m. Jo steigėjai – muzikantas ir dainininkas Andrius Mamontovas bei verslininkas, politikas ir mecenatas LR seimo narys Ramūnas Karbauskis. Fondo steigėjai pradėjo didžiausią Lietuvos istorijoje knygų leidybos projektą „Vaikų bibliotekėlės“. Projektas tęstinis ir jį planuojama tęsti 20 metų. Per šį laikotarpį numatyta išleisti ir padovanoti knygų dešimčiai tūkstančių vaikų bibliotekėlių. Kasmet išleidžiama 10-15 geriausių lietuvių autorių ir Nacionalinio vaikų literatūros konkurso laureatų knygų.

Fondo „Švieskime vaikus“ steigėjai Andrius Mamontovas ir Ramūnas Karbauskis, bendradarbiaudamas su Tarptautinės vaikų ir jaunimo asociacijos Lietuvos skyriumi ir kartu su Lietuvos Rašytojų sąjunga nuo 2015 m. paskelbė jau 3 Nacionalinius vaikų literatūros konkursus. Konkursai sulaukė didelio susidomėjimo. Juose dalyvavo 242 autoriai, kurie pateikė 286 kūrinius.

Nacionalinis vaikų literatūros konkursas skatina debiutuoti naujus talentus.

Kiekvienais metais Naisiuose apdovanojami Nacionalinio vaikų literatūros konkurso laureatai. Balandžio 29 d. Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“ Naisiuose apdovanojo ketvirtojo Nacionalinio vaikų literatūros konkurso laureatus:Iloną Ežerinytę už knygą „Šunojaus diena“ ir Eglę Baliutavičiūtę (Gaja Guna Eklė) už knygą „Brolis, kurio nereikėjo.

Šių metų konkurse dalyvavo 55 autoriai, pateikę 76 rankraščius. Projektas nesibaigia premijos įteikimu: rašytojai dar keliauja į bibliotekas, mokyklas, darželius, kultūros namus, kur bendrauja su skaitytojais, pristatydami savo knygas.

Šventės svečių laukė koncertinė Šakių meno mokyklos jaunųjų atlikėjų ir Šakių kultūros centro Cirko mokyklos auklėtinių programa.

Po koncerto Šakių kultūros centro direktorius Raimondas Januševičius pakvietė jaunuosius šventės dalyvius patikusias „Vaikų bibliotekėlės“ knygeles paskaityti salėje esančiam šuniukui. Tai buvo nepakartojamos akimirkos. Ne vienam norėjosi paskaityti knygelę tokiam ypatingam klausytojui:)

Vaikų literatūros skyriaus informacija

Nuotraikų autoriai: Raimondas Januševičius ir Mindaugas Kriaučiūnas