Naujienos

Žygiai į signatarų tėviškes

Nenumaldomai artėja reikšminga data, svarbi ne tik mūsų valstybės istorijai, bet ir atskirai kiekvienam lietuviui – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo šimtmetis. Tądien, 1918 m. vasario 16-ąją, patys ryžtingiausieji ir šviesiausieji Lietuvos vyrai pasirašė Nepriklausomybės aktą. Prie akto patvirtinimo prisidėjo net šeši Suvalkijos krašto gyventojai: Jonas Basanavičius, Saliamonas Banaitis, Justinas Staugaitis, Jonas Vailokaitis, Petras Klimas, Pranas Dovydaitis. Jie savo parašais atskleidė tautos ryžtą, norą būti laisva ir nepriklausoma valstybe. Šių asmenybių gyvenimas ir veikla ypač aktuali mūsų krašto istorijai.

Siekiant pagerbti Šakių krašte gimusius Lietuvos Nepriklausomybės akto signatarus, 2017 m. rugsėjo 26 ir 28 dienomis buvo vykdomi žygiai į Saliamono Banaičio (Vaitiekupių k.) ir Jono Vailokaičio (Piktžirnių k.) tėviškes. Žygiai organizuoti remiantis Šakių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vykdomu projektu „Kultūriniai valstybingumo maršrutai Zanavykijoje“. Projekto tikslas – ugdyti pilietiškumą ir patriotiškumą, paskatinti jaunimą ir visą Šakių bendruomenę didžiuotis, įvertinti Suvalkijos krašto signatarų veiklą bei nuopelnus Lietuvos nepriklausomybės atkūrimui. Žygius organizavo projekto vadovė L. Eringienė, į šią veiklą įtraukdama ir kitus Šakių viešosios bibliotekos bei jos padalinių darbuotojus, rajono valdžios atstovus, Lietuvos istorijos tyrinėtojus, lietuvių kalbos puoselėtojus, poetus ir aktyvius rajono vaikus.

Žygeiviai ne tik aplankė signatarų S. Banaičio ir J. Vailokaičio tėviškes, tačiau ir filmavo video reportažus apie jų gyvenimą, nuveiktus darbus, indėlį į kultūrinį Lietuvos gyvenimą. Žygio dalyviai dalijosi įdomiausiais signatarų gyvenimo faktais ir aktyviai įsitraukė į vykstančias diskusijas.