Naujienos

Europos egzaminas 2017

Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje Europos egzaminą rengia nuo 2010 m., kuriame jėgas kviečiami išmėginti moksleiviai, studentai ir visi norintieji. Egzaminas vyksta gegužės mėnesį ir yra skirtas paminėti Europos dieną. Konkurso dalyviai turi galimybę išmėginti savo žinias, atsakydami į įvairius klausimus apie ES istoriją, institucijas, kultūrą, kalbas bei kitas temas. Kasmet Europos egzamine dalyvauja daugiau nei 20 tūkst. žmonių.

2017 m. Europos egzamino klausimų temos:

• ES veikimas, sprendimų priėmimas, institucijos, istorija. Ypatingas dėmesys - Romos sutarties 60-mečiui.

• ES piliečių teisės ir galimybės. Ypatingas dėmesys - Lietuvos narystės Šengeno erdvėje 10-mečiui; ES programos Erasmus+ 30-mečiui; Europos solidarumo korpuso sukūrimui.

• Įdomybės apie ES valstybes nares;

• ES aktualijos. Ypatingas dėmesys - ES ateities scenarijams.

„Europos egzaminas" vyks trimis etapais.

I etapas

2017 m. gegužės 9 d. „Europos egzamino" vyks internetu. Šakių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos konkurso nariai egzaminą gali laikyti iš bet kurios vietos, naudodamiesi interneto ryšiu.

Registruodamiesi prie egzamino sistemos, konkurso nariai turi pažymėti, kad priklauso savo įstaigai,

t.y. Šakių rajono savivaldybės viešajai bibliotekai.

Gegužės 10 d. egzamino koordinatorius paskelbia geriausiai išlaikiusių egzaminą šioje įstaigoje narių sąrašą.

II etapas

Pirmojo etapo laimėtojas įgyja teisę dalyvauti antrajame egzamino etape, kuris vyks internetu 2017 m. gegužės 17 d. Po pirmojo etapo koordinatorius užregistruos egzamino laimėtoją iš savo organizacijos „Europos egzamino" koordinatorių sistemoje. Po registracijos šiam dalyviui tiesiogiai į jo elektroninį paštą bus išsiųsti unikalūs prisijungimo duomenys. Su šiais duomenimis dalyvis galės bet kuriuo metu pabandyti spręsti bandomąjį egzaminą, t. y. išbandyti, kaip veikia sistema. Gegužės 17 d. pasirinktu patogiu laiku tarp 13 ir 15 val. dalyvis galės pradėti atsakinėti į antrojo egzamino etapo klausimus.

III etapas

15 geriausių „Europos egzaminą" antrame etape išlaikiusių dalyvių bus pakviesti į egzamino finalinį renginį 2017 m. gegužės 22 d. Vilniuje, „Europos namuose" (Gedimino pr. 16) nuo 12 iki 16 val. 30 min. Trys geriausiai „Europos egzamino" finalo užduotis išsprendę dalyviai laimės pagrindinį prizą – pažintinę kelionę į Europos Sąjungos (ES) institucijas Briuselyje.

Kviečiame visus aktyviai dalyvauti.

Informacija tel. 8 345 51501, atstovė ryšiams Dalija Jasaitienė, Šakių rajono savivaldybės viešoji biblioteka