Naujienos

Moksleivių konkursas!

Spalio 28 d. 10.30 val.
Šakių viešojoje bibliotekoje
Moksleivių konkursas "Išradingai pristatyk lietuvių autoriaus knygą".
10.30 val. 1 - 4 kl. komandų knygų pristatymai.
13.00 val. 5 - 6 kl. ir 7 - 9 kl. komandų knygų pristatymai.

 

  • Akcijos "Vasara su knyga" dalyvių - atidžiausių skaitytojų apdovanojimai.
  • Šakių "Varpo" mokyklos "Makiukų" teatro literatūrinė - meninė kompozicija "Rašau ir skaitau". Režisierė Vilija Meškaitienė.
  • Gelgaudiškio pagrindinės mokyklos vaikų teatro vaidinimas "Zuikis Puikis", pagal E. Mieželaičio poemą. Režisierė Onutė Unikauskienė.
  • Šakių meno mokyklos moksleivių skambūs muzikos akordai. Mokytoja Bronislava Bajoriūnaitė.

Konkursas artėja, maloniai Jūsų laukiame atvykstant pas mus! :)

 

 Šakių viešojoje bibliotekoje moksleivių konkursas „Išradingai pristatyk lietuvių autoriaus knygą“ buvo įdomus, spalvingas, išradingas...

Konkurso pradžioje padėkota visiems akcijos „Vasara su knyga“, kuri buvo skirta Bibliotekų metams, dalyviams. Išrinkti atidžiausi skaitytojai, jais tapo Saulius Nikolaitis, Ugnė Širvaitytė, Domantas Širvaitis, Smiltė Adomaitytė, Mykolas Milius, Marija Gečaitė, Ugnė Vaitonytė. Jiems Šakių viešosios bibliotekos direktorės pavaduotoja Dalija Jasaitienė už atrastą kartu skaitymo džiaugsmą įteikė padėkos raštus ir po knygelę, o visiems mylintiems knygą Šakių „Varpo“ mokyklos 4b klasės mokiniai dovanojo literatūrinę – meninę kompoziciją „Skaitau ir rašau“, mokytoja Jūratė Daniliauskienė, teatro mokytoja Vilija Meškaitienė.

Džiugu, kad konkurse varžėsi 19 komandų: 1 – 4; 5 – 6; 7 – 9 klasių iš Šakių ir Šakių rajono mokyklų, kurios susirinko išradingai pristatyti lietuvių autorių knygas, pasidalinti, su savo draugais, skaitymo džiaugsmais.

Gausiausiai dalyvavo 1 - 4 klasių komandos, jų net aštuonios. Iš Šakių rajono: Gelgaudiškio pagrindinės mokyklos antrokai, kuriems pasiruošti padėjo mokytoja Virginija Kasparaitienė; Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijos trečiokai, mokytoja Gražina Žemaitienė ir Griškabūdžio gimnazijos antrokai, mokytoja Lina Sinkevičienė. Šakių „Varpo“ mokyklos antrokai, mokytoja Aida Kriaučiūnienė; trečiokai, mokytoja Lilija Žurauskienė; ketvirtokai, mokytoja Jūratė Daniliauskienė; ketvirtokai, mokytoja Aurina Bernotienė.

5 – 6 klasių – penkios moksleivių komandos: Griškabūdžio gimnazijos šeštokai, mokytoja Jolanta Laurinaitienė; Gelgaudiškio pagrindinės mokyklos penktokų ir šeštokų komanda, mokytoja Rimutė Jievaitienė; Šakių „Varpo“ mokyklos 6a klasės komanda konkursui pasiruošė pati; 6c klasės, mokytoja Renata Šuopienė; 6b klasės, mokytoja Aida Celskytė.

7 – 9 klasių – šešios komandos: Paluobių mokyklos – daugiafunkcinio centro septintokų, mokytoja Audronė Norkevičienė; Griškabūdžio gimnazijos devintokų, mokytoja Karolina Grockienė; Lekėčių pagrindinės mokyklos septintokų ir aštuntokų, pasiruošti padėjo režisierė Vaida Brazaitienė; Sintautų pagrindinės mokyklos septintokų, mokytoja Jolanta Murauskienė; Šakių „Žiburio“ gimnazijos 1a kl., mokytoja Jūratė Vizgirdienė ir 1c kl., mokytoja Vita Valuntienė.

Moksleivių komandas akylai stebėjo kompetetinga komisija: Gražina Guzovijienė, Lilija Malskienė, Rita Mockeliūnienė. Garbinga komisija vertino knygų pristatymus pagal sudarytus vertinimo kriterijus. Dalyvių tikslas buvo pristatyti knygą kūrybiškai, kalbėti raiškiai ir aiškiai, atkreipti dėmesį į pasirinkto kūrinio meninę kokybę. Svarbus ir sceninis įvaizdis.

Komisijai apsispręsti nebuvo lengva. Kol sprendėsi komandų likimai ir kas taps laureatais visiems dalyviams Gelgaudiškio pagrindinės mokyklos vaikų teatras dovanojo įspūdingą vaidinimą „Zuikis puikis“ pagal E. Mieželaičio poemą, režisierė Onutė Unikauskienė. Šakių meno mokyklos moksleivė Viktorija Pavalkytė visus džiugino skambiais muzikos akordais ir dovanojo nuostabų gyvo garso koncertą. Mokytoja Bronislava Bajoriūnaitė.

Komisijai grįžus į salę paaiškėjo, kad pradinių klasių komandų pasirinktų knygelių pristatymai atskleidė pagrindines gyvenimo vertybes, išryškino svarbiausias rašytojų keliamas idėjas ir sužavėjo ne tik komisiją, bet ir visus žiūrovus. Jie pristatė knygas, kuriose rašoma ir apie tai, kas gali pravirkdyti raideles, ir apie žmogaus bei gamtos ryšį, ir apie mus supančius daiktus…

Geriausiai visus vertinimo kriterijus atitiko Šakių „Varpo“ mokyklos 4a kl. komandos Ūlos Blinkevičiūtės ir Smiltės Bacevičiūtės K. Kasparavičiaus knygelės „Mažoji žiema“ pristatymas. Moksleivėms pasiruošti padėjo mokytoja Aurina Bernotienė ir Ūlos Blinkevičiūtės mamytė Kristina Juodvalkienė. Graži, įtaigi mergaičių kalba, išradingai judantys piešiniai, pasirinktos prasmingos knygelės istorijos turėjo sudominti žiūrovus ir paskatinti paskaityti paties autoriaus iliustruotą išmintingų, šmaikščių, lyriškų pasakų knygą, kuri, pasak rašytojo, yra balta ir šviesi. Šis knygos pristatymas buvo įvertintas I vieta. II vietą laimėjo puikus Gelgaudiškio pagrindinės mokyklos 2 kl. komandos dalyvių: Emilijos Rokaitės, Rytės Rinkevičiūtės, Tito Rimkaus, Mingailės Vidžiūnaitės, Edvino Meškaus, Z. Gaižauskaitės knygelės „Kas pravirkdė raideles“ pristatymas, kuriame skambėjo ir eilėrėraštukai, ir dainelės. Pasiruošti padėjo mokytoja Virginija Kasparaitienė. Malonu, kad Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijos 3 kl. moksleiviai: Vilius Kantautas, Eimantas Mingaila, Vakarė Ūsaitė, Emilija Vencius, Jonas Jokūbas Vencius pristatė ir mūsų žemietės M. Rastupkevičiūtės eilėraščių knygelę „Sau ir vaikams“. Ši komanda, padedant mokytojai Gražinai Žemaitienei, kūrybiškai atrinko eilėraščius, kuriuose skambėjo eilės apie žodžio prasmę, apie vertybes, kurių mus moko knyga ir laimėjo III vietą.

Komisijai vertinant 5 – 6 ir 7 – 9 klasių mokinių pristatymus pasirodė, kad paprastumas dažnai būna svarbiau už įvairias išmones, jei jos neparodo pristatomo kūrinio meninės kokybės, sprendžiamų problemų.

5 – 6 klasių Gelgaudiškio pagrindinės mokyklos komandos dalyvių: Emilijos Sederevičiūtės, Deimanto Indriūno, Ivetos Česnulevičiūtės, Ernesto Maslenskio R. Skučaitės knygos „Aš eilėraščių knyga“ išradingas pristatymas, taip visus sužavėjo, kad komisija jiems skyrė I vietą. Pasiruošti padėjo mokytoja Rimutė Jievaitienė. II vieta atiteko šaunioms Šakių „Varpo“ mokyklos 6a kl. komandos dalyvėms: Justei Jakaitytei, Austėjai Išganaitytei, Emilijai Karušytei, Gytei Staugaitytei, Gabrielei Juodaitytei už L.S. Černiauskaitės knygos „Žiema, kai gimė Pašiauštaplunksnis“ pristatymą, kuriam moksleivės pasiruošė savarankiškai. III vietos nusipelnė Šakių „Varpo“ mokyklos 6b kl. komandos dalyviai: Luka Bernotaitytė, Medėja Starinskaitė, Lina Grinevičiūtė, Viltė Ažukaitė, Aistė Urbonaitė už šaunų R. Unos „Atjunk“ knygos pristatymą, mokytoja Aida Celskytė.

Puikiai įvertinti I vieta Lekėčių pagrindinės mokyklos 7 – 8 kl. komandos dalyvių: Armandos Pečiulytės, Miglės Šabliavičiūtės, Miglės Endziulytės, Aistės Bitinaitytės R. Unos knygos „Atjunk“ pristatymas, kuris buvo intriguojantis, prasmingas, sudominantis ir verčiantis perskaityti pristatytą knygą, nes joje sprendžiamos problemos ypač aktualios: virtualus gyvenimas, žmonės, virtę moderniųjų technologijų aukomis. Pasiruošti padėjo režisierė Vaida Brazaitienė. Įdomu ir tai, kad moksleiviai pristatė ne tik naujausias rašytojų knygas, bet ir anksčiau išleistas knygas, kurios verčia susimąstyti, apgalvoti ten keliamus aktualius klausimus. Tokia yra R. Gavelio knyga „Jauno žmogaus memuarai“ ( išleista 1991 m.). Šis 14 laiškų romanas atspindi ir mūsų dienų problemas. Ne be reikalo svarbūs yra ir tokie knygos teiginiai: „Žmogus įvertina tik tas vertybes, kurių jau neteko“, „Miniai nereikia proto, miniai reikia išsirėkti“. Už šios knygos pristatymą Griškabūdžio gimnazijos 1a ir 1b kl. komandos dalyviai: Gerda Naumavičiūtė, Akvilė Giedraitytė, Raminta Valaitytė, Simonas Buteikis, Miglė Kilikevičiūtė laimėjo II vietą. Pasiruošti padėjo mokytoja Karolina Grockienė. III vieta atiteko Šakių „Žiburio“ gimnazijos 1c kl. komandos dalyvėms: Augustei Išganaitytei, Samantai Stanaitytei už V. Račicko knygos „Mano vaikystės ledai“ pristatymą. Mokytoja Vita Valuntienė.

Pirmų vietų prizininkės grupės laimėjo po 200 eurų. Antrų – po 100 eurų. Trečių vietų laimėtojams Šakių jaunimo kūrybos ir sporto centro įteikti dovanų kuponai. Visiems laureatams įteikti diplomai, po saldžią dovanėlę ir savivaldybės administracijos Kultūros ir turizmo skyriaus, Šakių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos dovana – išvyka į Vilniaus „Stalo teatro“ spektaklį „Dvi sesutės per lieptelį“, pagal japonų ir lietuvių liaudies pasakas. Visoms konkurse dalyvavusioms komandoms įteikti padėkos raštai ir po dovanėlę.

Turime džiaugtis, kad šiais Bibliotekų metais vaikai dar skaito „popierines“ knygas, lankosi bibliotekose, randa tokių knygų, kurias išradingai siūlo paskaityti ir savo draugams, ir tėvams. Šakių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus bibliotekininkės dėkoja visiems, pasidalinusiems skaitymo džiaugsmais, linki gražios, įdomios, prasmingos draugystės su bibliotekomis, knygomis ir kad ji niekuomet nesibaigtų!

Konkursą iš dalies finansavo Lietuvos Kultūros taryba. Rėmė Šakių rajono savivaldybė, rajono laikraštis „Draugas“, Šakių Jaunimo kūrybos ir sporto centras.

 

Vaikų literatūros skyriaus informacija

Nuotr. autorės: Karolina Grockienė, Lina Sinkevičienė, Daiva Žemaitienė. Ačiū! :)