Naujienos

Auksinis laureatų ruduo

Šakių viešoji biblioteka spalio 4 d. 17 val. tradiciškai kviečia į literatūrinių susitikimų ciklą „Auksinis laureatų ruduo". Aldona Ruseckaitė pristato su biografinį romaną „Žemaitės paslaptis".

Renginys nemokamas

 

Projektas „Auksinis laureatų ruduo" svečiuosis Šakiuose

Kauno apskrities viešosios bibliotekos projektas „Auksinis laureatų ruduo" keliauja į Šakius. Spalio 4 d., antradienį, 17 val. Šakių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje (Gimnazijos g. 1, Šakiai) viešės muziejininkė, Maironio lietuvių literatūros muziejaus direktorė, rašytoja, LR Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatė Aldona Ruseckaitė.

Susitikimo metu bus pristatyti naujausi autorės darbai – biografinis romanas „Žemaitės paslaptis" ir eilėraščių knyga „Verčiau (ne)užmiršti".

„Žemaitės paslaptis" 2015 m. tapo skaitomiausia Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos knyga. Vaizdingas ir įtaigus paskojimas apie lietuvių literatūros klasikės Julijos Beniuševičiūtės-Žymantienės-Žemaitės (1845–1921) vėlyvą meilę sužavėjo skaitytojus. Remdamasi rašytojos laiškais, A. Ruseckaitė sukūrė dramatišką, skausmingą, bet ir šviesią, labai patrauklią istoriją. Romane skleidžiasi klasikės būdo bruožai, jos pažiūros į žmogų, tautą, istorinius įvykius, atveriamas iki šiol mažai žinomas Žemaitės gyvenimas Amerikoje. Grįžusi į tėvynę, rašytoja tegyveno 137 dienas, tačiau jos buvo pilnos veiksmo ir netikėtumų.

Eilėraščių knygoje „Verčiau (ne)užmiršti" dominuoja moters vidiniai išgyvenimai po lemtingo išsiskyrimo. Susidvejinimai, bandymai savyje kurti kitą moterį, slėptis nuo kasdienybės smėlynuose ar tėviškėje, semtis šviesos iš vaikystės ir jaunystės prisiminimų, vienu metu gyventi realiame ir vaizduotės sukurtuose pasauliuose – toks eilėraščių moters kelias ieškant dvasinės pusiausvyros.

„Prozoje mano yra vien kūryba. Eilėraščio vien kūryba pavadinti negalėčiau. Tai yra atsivėrimas, išplėšimas iš savęs kažko, ką tau skauda. <...> Kai rašai apie istorines asmenybes, jauti, kad tavęs ten nėra, o eilėraštis man yra išpažintinis dalykas", – apie kūrybą tinkalapiui bernardinai.lt yra kalbėjusi A. Ruseckaitė.

Renginys nemokamas. Projektą „Auksinis laureatų ruduo" dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Informaciją parengė projekto vadovė Julija Genienė,
Kauno apskrities viešosios bibliotekos
Kultūros renginių ir leidybos grupės kultūrinės veiklos vadybininkė,
tel. (8 37) 324 417, el. p. Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.