Naujienos

Leidyklos diena

Balandžio 26d. leidyklos diena.

17 val. susitikimas su rašytoja Kristina Gudonyte

Naujame Kristinos Gudonytės romane „Jie grįžta per pilnatį" – dingęs ir esamas Vilnius

Kristina Gudonytė. Jie grįžta per pilnatį. – Vilnius: Tyto alba, 2015. – 256 p.

Viršelio dailininkė Ilona Kukenytė

Kristina Gudonytė – ra¬šytoja („Gėlių dvaras", „Blogos mergaitės dienoraštis", „Ida iš šešėlių sodo" ), spektaklių, populiarių televizijos filmų scenarijų autorė ir režisierė, aktorė, dailininkė. „Blogos mergaitės dienoraštis" 2009 m. buvo pripažintas geriausia knyga paaugliams, „Ida iš šešėlių sodo" – 2012-aisiais. 2014 m. K. Gudonytei už talentingą kūrybą vaikams ir paaugliams, už įtaigų intelektualinį ir psichologinį turinį, už jautrumą gimtajai kalbai buvo paskirta Švietimo ir mokslo ministerijos įsteigta Vaikų literatūros premija.

Romano veiksmas vyksta Vilniuje. Pagrindinei herojei paauglei Bertai per vasaros atostogas pavyksta įsidarbinti italų, lenkų ir lietuvių kinematografininkų grupėje, kuriančioje filmą apie karalienę Boną.

Vos pradėjusi dirbti ką tik iškepta rekvizitininkė gauna pačių netikėčiausių užduočių. Viena iš jų – trūks plyš filmavimui parūpinti žmogaus kaukolę. Taip prasideda Bertos ir jos draugų – Žygio ir Augio – nuotykiai. Čia išsitrina ribos tarp iliuzijos ir realybės, kai legendos (apie Žygimanto Augusto šmėklą, negalinčią gyventi be Vilniaus, apie prakeiktuosius Jonų bažnyčioje ir ten paslėptus lobius, apie vaiduoklį Dominikonų bažnyčioje...) virsta tikrove.

Vilnius jame – tai to dingusio ir dabartinio miesto lydinys, jo žemėlapis nusidriekia ne tik erdvėje (Katedra, jos koplyčios, varpinė, Valdovų rūmai, Rotušė, bažnyčios, vienuolynai), bet ir laike (šių dienų ir XVI a. Vilnius bei jo gyventojai, o vienas iš romano personažų gyvena jau penkis šimtmečius).

Ryškūs veikėjų paveikslai, sumaniai suaustos siužeto gijos suteikia šiam romanui ypatingo žavesio.