Naujienos

Balandžio 5 d. 12 val.

Edukacinė pamoka "Kuriame muzikinę istoriją ir ją pristatome" su dailininku, rašytoju, muzikantu

Pauliumi Juodišiumi.


Paulius JUODIŠIUS              

 Gimė 1969 m. rugpjūčio 7 d. Vilniuje (Lietuva). 1985–1989 m. studijavo akmens skulptūrą Telšių taikomosios dailės aukštesniojoje mokykloje.

KŪRYBOS SRITYS

Dailininko biografija spalvinga, jam yra tekę dirbti restauratorium, apsaugos darbuotoju, akmentašiu, darbų mokytoju, virėju, pardavėju, stalium, statybininku. Šiuo metu jis gyvena kaime, savo susiręstoje trobelėje, ir kuria - rašo bei piešia vaikams.

APDOVANOJIMAI

2006 m. Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriaus geriausios metų knygos vaikams apdovanojimas už knygą „Amarėlio pyragas“.

2012 m. Gražiausia metų knyga – Pauliaus Juodišiaus „Penktadieniais apelsinus sapnuoti draudžiama“ („Nieko rimto“). – (Skiriama Domicelės Tarabildienės premija.)

BIBLIOGRAFIJA

Puškutis ir žaliojo rutuliuko paslaptis: [pasaka], Paulius Juodišius, Vilnius: Kronta, 2009.

Beveik varlės: [pasaka], Rasa Aškinytė, Vilnius: Kronta, 2009.

Dainų karuselė: [muzikos ir dainų rinkinys], Eglė Povilaitienė, Vilnius: Kronta, 2009.

Bucikiukas ir pabaisa: [pasaka], Paulius Juodišius, Lina Eitmantytė-Valužienė, Vilnius: Nieko rimto, 2009.

Stebuklinga slyva: [pasaka], Paulius Juodišius, Vilnius: Algarvė, 2008.

Mažosios Laimiuko žinios: [pasaka], Paulius Juodišius, Vilnius: Nieko rimto, 2008.

Zuikio abėcėlė: [eilėraštis], Ramūnas Gerbutavičius, Rimvydas Stankevičius, Kaunas: Šviesa, 2007.

Karalius Rampampumas ir sraigių lenktynės: [pasaka], Paulius Juodišius, Vilnius: Algarvė, 2006.

Amarėlio pyragas: [pasaka], Paulius Juodišius, Vilnius: Kronta, 2006.

Raiboji vištelė: [pasaka], Vilnius: Algarvė, 2005.

Lipotapas ir kruopų vagys: [pasaka], Paulius Juodišius, Vilnius: Tyto alba, 2004.

Pastatysim zuikiui namą: [pasaka], Ieva Čepulėnaitė, Vilnius: Arka, 2001.

Trys linksmos pasakėlės, Paulius Juodišius. Vilnius: Arka, 2001.

Linksmi Šmuciko sapneliai: [pasaka], Paulius Juodišius, Vilnius: Arka, 2001.

Čiumbiko pasakėlės, Paulius Juodišius, Vilnius: Arka, 2001.

Tvinklio laikrodukas: [pasaka], Paulius Juodišius, Vilnius: Arka, 2001.

Kalėdinė kelionė: [pasaka], Paulius Juodišius, Vilnius: Arka, 2001.

Autoriaus žodis

Kurti - tai didžiulis smagumas. Stengiuosi, kad to smagumo mano gyvenime būtų kuo daugiau. Kūryba pavirsta naujomis pasakomis, piešiniais, mediniais žaislais, daržovių pyragais, keistais garsais... Bandau ta linksmybe pasidalinti su vaikais, nes jie patys nuoširdžiausi žiūrovai.

Vaikystėje svajojau tapti drąsus, stiprus, išmintingas. Panašus į tris muškietininkus ar indėnus. Bet atrodo, nepavyko. Dar svajojau prisipirkti pilną spintą bandelių už tris kapeikas ir prisipilti trilitrinį stiklainį gazuoto vandens su sirupu. Bet neturėjau tiek pinigų. O kai gavau pinigų, supratau, kad ne tai laimė. Nors kas čia žino? Kodėl atsirado toks keistas pomėgis piešti - negaliu paaiškinti. Gal nuo raugintų kopūstų? Piešiau visur ir visada. Ten, kur reikia, bet dažniausiai, kur nereikia. Visi tvirtino, kad būsiu dailininkas. Aš pykau ir sakiau, kad būsiu eigulys. Bet nepavyko. Todėl dabar paišau (o kartais ir rašau) visokius kringelius.

                                                                                                                                      

Šakių viešosios bibliotekos vaikų skyriaus darbuotojos laimėjo projektą „Kelionė po Lietuvos rašytojų kūrybą“. Jis skirtas knygų skaitymo skatinimui. Projekto metu su rašytojais, dailininkais per muziką, teatrą, dailę bus mokomasi įdomiai pristatyti knygas.

Pirmasis užsiėmimas įvyko balandžio 5 d. šakių viešojoje bibliotekoje. Rašytojo Pauliaus Juodišiaus kūrybiniame užsiėmime „Kuriame muzikinę istoriją ir ją pristatome“ dalyvavo Šakių „Varpo“ mokyklos 6c klasės mokiniai ir jų lietuvių kalbos mokytoja Rasa Litinskienė.

Renginį pradėjo vaikų literatūros skyriaus bibliotekininkė Ingrida Talalienė. Supažindino su rašytoju, autoriaus spalvinga biografija, kūryba ir pakvietė visus aktyviai dalyvauti Bibliotekų metams skirtuose renginiuose, vasaros skaitymuose „Vasara su knyga“, trumpai papasakojo apie projektą.

Rašytojas su mokiniais kūrė istoriją, piešė jos personažus. Pirmiausiai buvo piešiamas pagrindinis veikėjas: mokiniai siūlė, kaip jis turėtų atrodyti, o rašytojas įgyvendino jų idėjas ant didelio lapo. Nupieštąjį veikėją pavadino Švambėdra. Tada visi kartu kūrė nuotaikingą istoriją apie jį.

Rašytojas Paulius Juodišius buvo atsivežęs įvairių instrumentų, pagamintų iš paprastų buitinių dalykų: tuščių įvairaus dydžio plastikinių butelių, vamzdžių, lentelių. Mokiniai taip pat buvo atsinešę tuščių plastikinių butelių, tad visi kartu gamino kelių rūšių pučiamuosius muzikinius instrumentus, kuriais įgarsino sukurtą istoriją. Bet argi istorijose būna tik vienas veikėjas? Aišku, ne. Tad rašytojas su mokiniais sukūrė antrąjį, vardu Bronzebris, ir jį nupiešė. Renginio pabaigoje visi mokiniai, naudodami savo sukurtus instrumentus ir rašytojui pritariant gitara, sukūrė dainelę savo istorijai.

Beveik trys užsiėmimo valandos prabėgo labai greitai. Tai pirmasis susitikimas su rašytoju Pauliumi Juodišiumi. Nekantriai lauksime balandžio pabaigos, kada įvyks antrasis užsiėmimas, kuriame pratęsime darbus. Manome, kad jis bus toks pat įdomus ir nuotaikingas.

                                                                         Raminta Počepavičiūtė, 6c

Nuotraukos I. Talalienės ir M. Sapronaitienės