Naujienos

Lietuvos Nepriklausomybės 25-ečiui skirti leidiniai Bibliografijos-metodikos skyriuje

Romo Treiderio paroda  „Tautiškos giesmės kelias į tautą“, kaip ir to paties pavadinimo leidinys keliauja po Lietuvos miestus ugdydami jaunimo tautiškumą. Leidinyje rasite Pirmosios tautiškos giesmės publikacijas, atvirukus, lankstinukus, plakatus, pašto ženklus, pirmąsias plokšteles su tautiškos giesmės žodžiais ir kitą vertingą informaciją.

„Tautiška giesmė ypač aktuali šiandien: ką daryti, kad pasaulyje išliktume kaip tauta su savo kalba, kultūra ir teritorija, nes dabar nykstame – išsivažinėjame po kitas šalis. Ką sako dr. Vincas Kudirka? Tautiškoje giesmėje jis ragina tautą – kiekvieną mūsų – kurti šviesią ir teisingą Lietuvą, kurioje viešpatautų vien dorybė, dvasinė kultūra ir meilė Lietuvai.“ (R. Treideris)


 

Leidinį „Asmenybės. 1990-2015m. Lietuvos pasiekimai“ pristatome dviem tomais. Pirmojoje dalyje pateikiame daugiau kaip 30 įvairių Lietuvos politinio, kultūrinio, ūkinio, socialinio ir visuomeninio gyvenimo sričių apžvalgų. Jas mūsų leidiniui parengė ekspertai, mokslininkai, buvę Vyriausybės kabinetų nariai, dalyvavę daugelyje reformų, žurnalistai, pakalbinę daugelį kompetentingų specialistų. Prie kiekvienos apžvalgos pristatome ir valstybės pažangai svarbias įmones, valstybės institucijas ir pagrindines valstybines įstaigas. Šioje dalyje taip pat galėsite prisiminti, kokį kelią Lietuvai reikėjo nueiti, kad išsivaduotų iš totalitarinio režimo gniaužtų, kaip buvo įtvirtinta privati nuosavybė, žodžio laisvė ir kitos žmogaus teisės. Į konkrečios srities raidą stengėmės pažvelgti per žmogaus prizmę: čia gausu asmenybių pavardžių, nuotraukų, pasiekimų ir laimėjimų – juk istoriją kuria žmonės.

 

Antrojoje dalyje – daugiau kaip 2000 Lietuvai nusipelniusių Asmenybių biografijų su nuotraukomis. Čia pristatome svarbiausius tyrimus atliekančius iškiliausius Lietuvos mokslininkus, reikšmingus darbus sukūrusius menininkus, pasaulio, Europos ir olimpinių žaidynių nugalėtojus, visuomenės ir išeivijos veikėjus, politikus, diplomatus, pareigūnus, geriausius šalies pedagogus, teisininkus, gydytojus, inžinierius, Lietuvoje ir pasaulyje pripažintus savo sričių specialistus, didžiausias įmones sukūrusius verslininkus ir dar daugybę kitų reikšmingą indėlį į Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimą, įtvirtinimą ir valstybės pažangą įdėjusių žmonių. Šioje dalyje į Nepriklausomybės laikotarpį kviečiame pažvelgti per didžiausius darbus nuveikusių ir labiausiai įvertintų Lietuvos asmenybių gyvenimus. 

                                            Všį Leidybos idėjų centro redakcija