Naujienos

Atidaryta paroda „Tautiškos giesmės“ kelias į tautą“

Vasario 16d. 13 val. Šakių viešojoje bibliotekoje pristatyta paroda „Tautiškos giesmės" kelias į tautą".

Inžinieriaus Romo Treiderio parengtoje parodoje pristatoma „Tautiškos giesmės" gimtinė Vladislavovas (dabar – Kudirkos Naumiestis), kur giesmė buvo sukurta, ir kelias į Tilžę (dabar – Sovetskas, Rusijos Federacija), kur pasirodė pirmosios jos publikacijos. Parodoje pasakojama, kaip „Tautiška giesmė" įsišaknijo mūsų tautoje, kaip jos priesakai buvo įprasminti atvirukuose. Parodoje eksponuojami ir pašto ženklai bei vokai, plakatai, fotografijose užfiksuoti paminklai su himno žodžiais.

Autorius išsakė savo mintis: Tautiška giesmė ypač aktuali šiandien: ką daryti, kad pasaulyje išliktume kaip tauta su savo kalba, kultūra ir teritorija, nes dabar nykstame – išsivažinėjame po kitas šalis. Ką sako dr. Vincas Kudirka? Tautiškoje giesmėje jis ragina tautą – kiekvieną mūsų – kurti šviesią ir teisingą Lietuvą, kurioje viešpatautų vien dorybė, dvasinė kultūra ir meilė Lietuvai. Tokį patį susirūpinimą išsakė ir parodos sudarytojas Romas Treideris.

Prasmingą reginį organizuoti padėjo ir pasisakė Vilniaus zanavykų bendrijos pirmininkas Kęstutis Vaičiūnas, Jonas Endriukaitis.

Susirinkusius sveikino rajono savivaldybės mero pavaduotojas Edgaras Pilypaitis.

Maloniai kviečiame visus iki kovo 5d. apsilankyti parodoje.