Naujienos

Kai galima pamatuoti - galima suvaldyti

DSC 5468 Copy

Rugpjūčio 27 d. būrelis Šakių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos darbuotojų išvyko aplankyti Vilniaus rajono pedagoginės psichologinės tarnybos (PPT) esančios Nemenčinėje.

Kelionės tikslas – susipažinti su Biofeedback (BFB) programine įranga, pačioms išbandyti tai, kuo greitu metu vis gražėjančiose patalpose galės naudotis Šakių bendruomenė. Vilniaus PPT direktorius Roman Juchnevič ne tik labai svetingai priėmė, bet ir supažindino su BFB programine įranga. Bibliotekininkės galėjo pačios išbandyti prietaisus, kurie skirti streso valdymo įgūdžiui gerinti. Mokėmės ramiai, giliai kvėpuoti ir mąstyti apie pozityvius dalykus.

Biofeedback programa arba kitaip grįžtamojo ryšio priemonė gali padėti norint nuskaityti žmogaus fiziologines vertes, suvaldyti fiziologines reakcijas, surasti optimalų įtampos lygį esant stresui. Šis atradimas atkeliavęs iš NASA laboratorijų ir taikomas astronautams, kuriems reikia suvaldyti stresą, išmokti kontroliuoti savo fiziologinį funkcionavimą. Vaikams taikomi kompiuteriniai žaidimai padedantys sąmoningai kontroliuoti tai, ko tarsi negalime: nusiraminti.

Spalio 4 d. Šakių viešojoje bibliotekoje prasidės bendruomenės tikslinių grupių užsiėmimai su BFB technologijomis, kuriuose dalyvaus ir Šakių pedagoginės psichologinės tarnybos specialistai. Projekto „Šiuolaikinės technologijos – bendruomenės sveikatai“, kuris startavo birželio 9 d. užsiėmimų nekantriai laukia bibliotekos darbuotojos ir visa bendruomenė. Galbūt šia galimybe pasinaudoję žmonės atsikratyti priklausomybių, kontroliuoti save, neigiamas emocijas iškeisti į teigiamas. Deja, šių dienų realija tokia, kad daug žmonių pasitraukia iš gyvenimo ne tik mūsų rajone, bet ir visoje Lietuvoje nuskambantys atvejai skatina imtis priemonių. Tikimės, kad šis projektas padės žmonėms, juk kai galima pamatuoti – galima suvaldyti!


Inf.rengė kraštotyrininkė Edita Puskunigytė

Fotografijų autorė Inga Matulevičiūtė-Rutkauskienė