Naujienos

Vaikų Velykėlės Briedžiuose

Pavasarišką ir saulėtą kovo 28 dienos popietę Briedžių bendruomenės vaikai rinkosi į kaimo bendruomenės salę, kur buvo surengtos vaikų Velykėles. Mažuosius pasitiko linksma, nuotaikinga muzika ir  renginio vedėjos - kultūros centro vadovė Asta Grigaitienė ir Briedžių kaimo bibliotekininkė Inga Utarienė.  

Mažųjų laukė smagios velykinės užduotys. Pirmiausiai  vaikai, draugiškai pasitardami, spalvingais raštais nutapė ant molberto stovintį didelį margutį. Mažiesiems didžiojo kiaušinio margintojams šis darbas suteikė didelį džiaugsmą ir malonumą.

Na, o pavargusių rankoje laikyti teptuką, laukė kita smagi užduotėlė – papuošti velykinį medį. Kiekvienas vaikas galėjo nusikabinti nuo medžio šakelės margutį arba zuikutį, jį nuspalvinti, užrašyti savo vardą ir trumpą palinkėjimą draugui. Ir vėl užkabinti ant velykinio medžio šakos. Medelis greitai pasipuošė spalvingais margučiais ir zuikučiais su linksmais palinkėjimais.

Vaikų šventei Briedžių kaimo moterys padovanojo visą kraitę dailiai numargintų margučių. Tarp jų pasitaikė vienas neįprastai didelis kiaušinis. Sužinojome, kad tai ne šiaip koks vištos kiaušinis, o tikrų tikriausias žąsies kiaušinis, kurį numarginti buvo ne taip jau ir paprasta. Visi galėjome  pasidžiaugti, pasigėrėti ne tik didžiojo žąsies kiaušinio, bet ir kitų margučių įspūdingais  raštais ir spalvomis. Vėliau vaikai su jais žaidė, rideno, rungtyniavo, kas daugiau surinks ir numuš margintų kiaušinių. Smagiu margučių ridenimu ir vaikų klegesiu budinom pavasarį. Juk kuo daugiau sudaužytų margučių ir linksmo juoko, tuo gražesnis ir šiltesnis pavasaris ir artėjanti vasara.

Briedžių bibliotekos darbuotoja Inga Utarienė

Nuotraukų autorė Inga Utarienė