Naujienos

Rytmetys

2014 04 01 10 val.

Vaikų literatūros skyriuje

Velykinis rytmetys "Eina kiškis takučiu su Velykų margučiu".

Rimutė Grušienė mokys jaunuosius šakiečius margučių marginimo meno.

 Maloniai kviečiame

Balandžio 1 dieną, artėjant šventoms Velykoms, Vaikų literatūros skyriuje rinkosi kiaušinių margintojai į Velykinį rytmetį.  Nors vaikai ir atostogavo, tačiau mielai atėjo išmokti  zanavykiško marginimo meno, kad atėjus Velykoms nudžiugintų artimuosius savo gražiai numargintais margučiais.

Kiaušinių marginimo paslaptimis ir patirtimi dalijosi gelgaudiškietė Rimutė Grušienė. Vaikams ji pasakojo, kad šio meno išmokusi iš savo mamos, ji prisiminė, kad ir jos močiutė gražiai kiaušinius margindavo. Šių tradicijų išmokiusi ir abi savo dukras. Rimutė vaikams parodė savo margintus margučius, sudėtus į mažą pintinėlę. Šie susižavėję juos apžiūrėjo ir domėjosi nuo kada Rimutė pradėjo marginti kiaušinius. Pasirodo, kad juos marginti pamėgo nuo ankstyvos vaikystės.

Kadangi neturėjome galimybių marginti vašku, Rimutė Grušienė pasiūlė marginti kiaušinius akrilo dažais, o velykinius raštus išgauti panaudojant smeigtuką. Vaikams marginimas  labai patiko, tuo labiau, kad nė vienas dar nebuvo bandęs tokiu būdu marginti. Vaikai kalbėjo, kad dažniausiai nusiperka parduotuvėje velykinių lipdukų ir jais papuošia savo margučius. Mokinukės labai susižavėjo marginimu.  Kai kurios margintojos numargino net  po 5 margučius.

Visus sužavėjo ketvirtokės, aktyvios vaikų literatūros skyriaus skaitytojos, Gabrielės Vinickytės mokymas marginti margučius įdomiu, kai kam visiškai dar negirdėtu, netradiciniu būdu. Gabrielė pasakojo, kad taip marginti ji išmokusi iš savo dailės būrelio mokytojos Jūratės Žalnorienės. Susirinkę vaikučiai  ne tik sužinojo, kaip pasiruošti margučiams tinkamus lapus, kuriems reikalingi kiaušinio tryniai ir tušas. Kaip iš tokio popieriaus iškirptų margučių, raižant mediniais smeigtukais, galima išgauti įvairiausių, nuostabių raštų. Tokiais puikiais margučiais galima papuošti Velykinius atvirukus ir padovanoti tėveliams, draugams ir...

 Vyravo šilta ir šventiško Šv. Velykų laukimo kupina nuotaika, niekas neskubėjo namo...

                                                                        Vaikų literatūros skyriaus informacija

                                                                        Nuotr. Ingužės fotografija