Naujienos

Tapybos paroda „Spalvos ant šilko“

Tapybos paroda „Spalvos ant šilko"

Balandžio 9d. „Žiemos sodo" galerijoje atidaryta tapybos darbų paroda „Spalvos ant šilko". Darbus kūrė rajono moterys „Suaugusiųjų meninis ugdymas" mokymuose. Mokytojai Audronė ir Algimantas Vorevičiai

Prancūzų rašytojas A. de Sent Egziuperi rašė „Išlaisvink žmogų, ir jis pradės kurti". Turbūt tokį tikslą turėjo ir Šakių „Žiburio" gimnazijos mokytojai, pakvietę dalyvauti projekte „Suaugusiųjų meninis ugdymas". Šio amžiaus žmonių gyvenimo ritmas – įtemptas. Jie susikaustę, bijo atsipalaiduoti. Kad pasijustų geriau dažnas renkamės sporto klubus, įvairius užsiėmimus. Ir štai atsirado nuostabi spalvų terapija - galimybė išmokti pažinti meną, net tapyti ant šilko.

Meninis ugdymas reikalingas kiekvienam žmogui, nes ugdoma žmogaus asmenybė. Tai puikus būdas praleisti laiką, įgyti įgūdžių, juk dažnas tikrai jaučiame, kad trūksta žinių apie meną, o gal tiesiog įgyvendinti svajonę – nutapyti paveikslą sau, savo artimam draugui, anūkui... Visa tai – lengvai buvo pasiekiama šį pavasarį Šakių krašto žmonėms, nes „Žiburio" gimnazijoje veikė mokymai - Suaugusiųjų meninis ugdymas. Ir visai nesvarbu, tau aštuoniolika, keturiasdešimt penkeri ar šešiasdešimt, o gal nelaikei teptuko rankose jau visą amžinybę – mokytis nėra vėlu. Juo labiau, kad užsiėmimams vadovavo šaunūs, kantrūs, didelę pedagoginę patirtį turintys mokytojai, dailininkai Audronė ir Algimantas Vorevičiai. Tai jie savo darbais, savo pavyzdžiu skatino tobulėti, atskleisti savo individualumą, net kūrybines galias.

Susirinkusios grupės gausa ir aktyvumas patvirtino faktą, kad meno svarba populiarėja, technikų įvairovė kelia vis didesnį susidomėjimą ne tik dailininkų, bet ir - mėgėjų tarpe.

Išklausę teorijos kursą lankytojai sužinojo apie šilką, jo atsiradimą, rytuose kilusią tapybą ant šilko, supažino su spalvomis, kompozicijomis, komponavimu, interpretacijomis. Supažindinti su praeities ir dabarties dailės reiškiniais pažino giliau meną, pasikartojo užmirštas tiesas ir suvokė jo unikalumą.

Natūralus šilkas nepaprasta medžiaga. Jo plazdėjimas, švytėjimas su jokia kita medžiaga nesulyginamas. O tapymas ant šilko – džiaugsminga savirealizacijos forma.

„Kurdami kalbame su spalvomis, linijomis, formomis. Šilko kūrinėliai, tikime virs unikalia dovana mylimam, artimam žmogui, padėka... Pats piešimas - meditacija, akis džiugina ant plonyčio natūralaus šilko besiliejančiais įvairiausiais atspalviais. Tapyba ant šilko nereikalauja išankstinio mokėjimo piešti, skatina kūrybingumą, padeda atrasti ir pažinti save. Tai puikus būdas prasmingai praleisti laisvalaikį, kelia nepakartojamą džiaugsmą, malonų patyrimą. Juo labiau, kad galime tiesiog žaisti spalvomis. Tai pats tinkamiausias būdas kūrybiškai pailsėti", - dalinosi mintimis dalyvės.

Jei tai darydami jaučiamės laimingi, jei spindi akys, jei gera nuotaika persiduoda darbams, ar gali kas būti geriau?..

„Kai įrėminome pirmuosius savo piešinėlius, supratome, kad tai savotiškas kiekvieno autoportretas, kurio dėka ne tik išlaisvėji, bet ir dar geriau save pažįsti", - sakė projekto dalyvės ir labai nudžiugo, kad tie pirmieji paveikslėliai rado savo nišą, kad jais galės pasigėrėti ir kiti šioje parodoje.

Mokymuose sukurtas geras emocinis klimatas, nesavanaudiškas žinių perteikimas, gebėjimų tapyti ugdymas, tinkamas padrąsinimas – išlaisvino moteris kūrybai, suteikė pasitikėjimo ir drąsos maksimaliai atverti savo vaizduotę. Už galimybę tobulėti dėkojo savo mokytojams ir projekto rengėjams.

Kviečiame visus apsilankyti parodoje.