• I-V 9:00-18:00
  • VI 10:00-16:00

Lik sveika, vasarėle!

Paskutinį vasaros trečiadienį, rugpjūčio 25 d. Kriūkų biblioteka su savo draugais – Kriūkų vaikų dienos centru ir vadove Daiva Jėčiene, visą vasarą draugavę, smagiai palydėjome vasarą. Ir ne bet kur, o Vytauto Tamulaičio Vabalų kalnelyje. Aptarę per vasarą nuveiktus bendrus darbus, aktyviai sudalyvavus Vasaros skaitymo iššūkio varžytuvėse, pasidžiaugę bendryste, vykdėme edukacinį užsiėmimą „Vytauto Tamulaičio vabalų takais“.

Apžvelgę vaikų ir jaunimo literatūros klasiko V. Tamulaičio iš Sutkiškių kaimo kūrybą, išvaikščioję jo vabalų takais, išsamiai susipažinome su  pirmąja rašytojo trilogijos apie vabalijos pasaulį knyga „Skruzdėlytės Greitutės nuotykiai“. Negalėjome atsižavėti Greitutės žodžiais „Kad ir maža mano, skruzdėlės širdis, bet ji žino meilės vertę ir mirties prasmę“ , kurie geriausiai pasako svarbiausią kūrinio mintį.

Kas atidžiai klausėsi  bibliotekininkės pasakojimo apie Skruzdėlytę Greitutę, tiems praktinės užduotys: kryžiažodžiai, Skruzdėlytės užduotėlės nekėlė jokių sunkumų ir užduotys buvo įvykdytos labai greitai. Pasiskirstę į dvi komandas – mergaičių ir berniukų, vaikai kiek ilgiau užtruko su vabalų dėlione. Smagiai gulė į savo vietas spalvotos vabalų dėlionių detalės. Šiose varžytuvėse  nugalėjo berniukai.

Visi pasidžiaugėme smagiai praleistu laiku, bibliotekininkės padovanotu didžiuliu arbūzu, nusifotografavę prie V. Tamulaičio knygų personažų – ąžuolinių skulptūrų,  dar kartą priglusdami prie jų, įsitikinome, kad šie Vytauto Tamulaičio atminties ženklai skelbs ir primins šiandien gyvenantiems žmonėms ir ateinančioms kartoms, kad čia, šiose vietose gimė, gyveno ir kūrė vaikų ir jaunimo literatūros klasikas Vytautas Tamulaitis.

Padėkoję šių metų vasarėlei už suteiktas galimybes visiems kartu vasaroti, atvėrėme duris rudeniui – metų laikui su savo spalvomis, naujais darbais, veiklomis, pažinimo džiaugsmais, smagia bendryste. Iki kitos vasaros!

Paskutinį kartą redaguota: 2020-09-01 16:13