• I-V 9:00-18:00
  • VI 10:00-16:00

Lėlių paroda „Žaisti niekada nevėlu“

Rugpjūčio 15 d., Žolinių išvakarėse, Kriūkų bibliotekoje „apsigyveno“ lėlės. Megztos, minkštos, spalvingos mergaitės, pagrandukai, rudagalviai baravykai, linksmieji klaunai, žaliaplaukės undinėlės... Tai tik maža tautodailininkės Kriūkų mokyklos – daugiafunkcio centro geografijos mokytojos, Vaikų dienos centro vadovės Daivos Jėčienės kolekcijos dalis. Autorė savo darbų parodą pavadino „Žaisti niekada nevėlu“. „Taip užsižaidžiau, kad negaliu sustoti. Tikiuosi, kad žaisiu, žaisiu, žaisiu,- teigia neseniai savo jubiliejinį gimtadienį atšventusi kūrėja Daiva.

Daiva – tautodailininkė, kurianti lėles, siuvanti ir mezganti drabužius, mėgstanti nerti, pinti, siuvinėti, kurti papuošalus. 1986 m. pradėjo kurti lėles. Ypač jomis žavisi vaikai. „Matytumėt, kaip jie tas lėles apsikabina, glamonėja. Jos minkštos, šiltos, su meile kurtos. Gal ta meilė ir yra svarbiausia priežastis, dėl ko lėlės taip traukia žmones, juk aš kiekvieną lėlę kuriu su didžiausia meile”, - pasakojo D. Jėčienė“. Linksmų, spalvingų jos  lėlių galima rasti įvairių pasaulio šalių privačiose kolekcijose. Ypač vertinamos papuoštos  tautiniais rūbais. Jas užsako kolekcininkai, muziejai. Lėlė „Aukštaitė“ iškeliavo į Toronto tautinių lėlių muziejų, XIV a. drabužiais aprengtą „Lietuvaitę“ užsakė Kauno Karininkų ramovė. Įvairių Lietuvos regionų tautinės lėlės iškeliavo į Naująją Zelandiją, Egiptą, Japoniją, Lenkiją, Prancūziją, JAV, Argentiną, Australiją, Braziliją ir kitur. Ji yra Tautodailininkų sąjungos, sambūrio „Dailius“ narė. Dalyvauja pleneruose, veda edukacijas, surengė 11 personalinių parodų: Lietuvos Seimo rūmuose, Kauno etninės kultūros centre, Zanavykų muziejuje, Zyplių dvare ir kitur.

Lėlių paroda „Žaisti niekada nevėlu“ , skirta  Tautodailės metams, Kriūkų bibliotekoje visų lankytojų, ypač mažųjų, lauks iki rugsėjo 1 d. 

Paskutinį kartą redaguota: 2020-08-24 09:57