• I-V 9:00-18:00
  • VI 10:00-16:00

Leidinių paroda „Iš Kriūkų krašto praeities“

Rugsėjo 12 d. Kriūkų bibliotekoje surengta leidinių paroda „Iš Kriūkų krašto praeities“. Joje eksponuojami leidiniai apie Kriūkų kraštą ir kraštotyros darbas „Praeities ženklai Kriūkų žemėje", dalyvavęs Šakių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos paskelbtame kraštotyros darbų konkurse.

„Praeities ženklai Kriūkų žemėje“ – kraštotyros darbas apie Kriūkų seniūnijos nykstančius ar jau išnykusius praeities ženklus, šio krašto vietovardžių kilmę ir reikšmę, skirtas Vietovardžių metams ir Šakių 420 metų jubiliejui paminėti. Šio darbo tikslas – saugoti ir skleisti Kriūkų krašto istorines, kultūrines ir socialines tradicijas, įamžinti šio krašto žmonių atminimą.

„Kas šiose apylinkėse yra gimęs ir augęs, kieno kūnas ir siela iš mažens sutapę su šiuo žemės kampeliu, tas ir tolimame pasvietyje gyvendamas, amžinai, kol gyvas, minės savo širdyje mieląją Tėvynę“ (Stasys Tamulaitis). Kriūkiečių LIETUVA – čia, Kriūkuose. Šis kraštas ypatingas savo turtais – nuostabiu gamtovaizdžiu, turtinga istorija ir, žinoma, žmonėmis, garsinusiais Lietuvą.

Šiandieniniai Kriūkai – tiltas tarp krašto praeities ir dabarties. Prabėgo 430 metų nuo Kriūkų miestelio atsiradimo. Ne mažiau metų skaičiuoja ir šalia esantys kaimai, kai kurie iki šių dienų išlikę pastatai. Per tiek metų keitėsi žmonių kartos, jų poreikiai, galimybės, norai, bet meilė gimtajam kraštui, jo papročiams, tradicijoms, tėvų bei protėvių atminimui išliks tol, kol Kriūkų krašte liks bent vienas kriūkietis. Teisi kriūkietė eilių kūrėja Nijolė Arštikaitienė, teigianti, kad „čia mūsų šaknys, lyg ąžuolų įaugo / čia vis dar teberašoma gyvenimo knyga“.

Besidomintys šio krašto istorija, kraštotyros darbe ir leidinių parodoje ras daug įdomios medžiagos apie išnykusius ar nykstančius Kriūkų krašto praeities ženklus, sustabdytas akimirkas.

Paroda skaitytojų lauks iki spalio 7 d.

Paskutinį kartą redaguota: 2020-02-04 10:21