• I-V 9:00-18:00
  • VI 10:00-16:00

Leidinių paroda „Geriausiai detektyvų rašytojai Agatai Kristi – 130“

Agata Kristi (Agatha Mary Clarissa Christie gimė 1890 m. rugsėjo 15 d. Anglijoje. Šiemet pasaulis mini jos 130-ąsias gimimo metines. Agata Kristi dar vadinama nusikaltimų karaliene. Ji yra beveik aštuoniasdešimties detektyvinių romanų, parašytų Merės Vestmekot (Mary Westmacott) slapyvardžiu, autorė.

Jos personažai – sudėtingos asmenybės, todėl tiek nusikaltėlis, tiek nekaltas įtariamasis gali turėti tokią pačią „asmenybės struktūrą“. Kristi romanų herojai dažniausiai turtingi žmonės, užklupti finansinių problemų, kurios ir nuveda prie žmogžudystės. Agata Kristi buvo ir novatorė, kuri sulaužė tuo metu madingas klasikinio detektyvo rašymo taisykles. Galima drąsiai teigti, kad visas jos knygas vienija tikėjimas gėrio pergale. Agata Kristi rašė savo bei skaitytojų malonumui ir nekėlė sau sudėtingų literatūrinių uždavinių. Jeigu literatūra ne tik auklėja, šviečia, bet ir padeda pailsėti, atsikratyti įtampos, vadinasi, ji egzistuoja ne veltui.

Jos knygos yra išleistos daugiau kaip 2 mlrd. egzempliorių tiražu ir išverstos į 103 pasaulio kalbas. A. Kristi tapo viena iš Didžiosios Britanijos simbolių, jos šedevrai yra daugiausia leidžiamos knygos po Biblijos ir Šekspyro kūrinių. Taip pat A.Kristi pasiekė teatro spektaklių pagal literatūros kūrinius rekordą, o jos pjesė „Pelėkautai“ (Mousetrap), pirmą kartą pastatyta 1952 m., iki šiol be perstojo rodoma Londono scenose. A. Kristi yra daugelio žinomų posakių autorė, o žinomiausias iš jų - „Laisvė yra verta to, kad už ją būtų kovojama“.

 Agatos Kristi kūrybos mylėtojų yra ir Kriūkuose. Plačiau apie šią detektyvų meistrę galima sužinoti apsilankius Kriūkų bibliotekoje, leidinių parodoje „Geriausiai detektyvų rašytojai  Agatai Kristi – 130“.

Paskutinį kartą redaguota: 2020-09-25 09:30