• I-V 9:00-18:00
  • VI 10:00-16:00

Kriūkai - tarp geriausiųjų!

Baigėsi  Skaitymo iššūkis „Vasara su knyga“. Jį kasmet organizuoja Lietuvos apskričių ir savivaldybių viešosios bei Lietuvos aklųjų biblioteka.

Tai jau penktą kartą organizuojama interaktyvi akcija, kurios metu visi norintieji buvo kviečiami įvykdyti penkias smagias skaitymo užduotis ir laimėti prizų. Šių metų šūkis – „Skaitymas mus jungia!“. Kiekvienas „Skaitymo iššūkio“ dalyvis galėjo rinktis įvairių formatų knygas, svarbu, kad jos atitiktų organizatorių pateiktas užduotis: perskaityti knygą, kurios autorius yra iš Šiaurės šalių; knygą, kurios pavadinime yra skaičius; knygą apie gamtą, knygą apie draugystę ir eiliuotą knygą. Šiemet iššūkyje dalyvavo 20 000 Skaitymo iššūkio dalyvių.

Labai noriu pasidžiaugti žinia, kad Kriūkų biblioteka šiemet yra tarp aktyviausių Skaitymo iššūkio  dalyvių ir Lietuvos bibliotekų TOP 10  užėmė 9 vietą. Laisvalaikį leisti su knyga šiemet pasirinko net 142 dalyviai (pernai tik 30), iš jų 42 vaikai. Visi užsiregistravusieji įveikė visas iššūkio užduotis ir perskaitė 710 knygų. Biblioteka džiaugiasi tokiais puikiais rezultatais, kurie yra visos vasaros didelio darbo, pastangų, vykusių renginių ir skaitytojų aktyvumo dėka.

Visą vasarą biblioteka draugavo su Kriūkų vaikų dienos centru ir jo vadove Daiva. Vasaros skaitinių ciklas „Trečiadienis su knyga“ visus sujungė bendram tikslui – draugauti su knyga ir dalyvauti Skaitymo iššūkio varžytuvėse. Šią gražią mūsų draugystę vainikavo rugpjūčio 26 d. vykęs baigiamasis vasaros renginys – edukacinis užsiėmimas „Vytauto Tamulaičio vabalų takais“. Vaikų tarpe aktyviausios buvo Austė Liutvinaitė, įveikusi iššūkį net 5 kartus ir Austė Balandytė – 3. Šaunuolės mergaitės! Aktyviausi buvo vidutinio amžiaus skaitytojai, per 3 vasaros mėnesius perskaitę  daug daugiau  nei po 5 knygas.

Nuoširdžiai dėkoju visiems Kriūkų bibliotekos varžytuvių dalyviams!

Rugsėjo 3 d. jau paskelbti pagrindinių ir papildomų  prizų laimėtojai.  Labai labai gaila, kad šiame sąraše kriūkiečių nėra. Laimėtojų sąrašas jau paskelbtas internetinėje svetainėje https://vasarasuknyga.lt/2020/09/03/skelbiame-laimetoju-sarasa/. Kiekvienas Skaitymo iššūkį įveikęs dalyvis dovanų gaus knygų skirtuką su vaistažolių sėklomis, iš kurių galės išauginti vaistinių melisų, čiobrelių ar ramunėlių derlių.

Kiekvienas iš mūsų jau esame herojai ir laimėtojai, nes šią vasarą pasidovanojome sau skaitymo malonumą!

Ačiū visiems prisidėjusiems ir palaikiusiems vasaros Skaitymo iššūkį!
Paskutinį kartą redaguota: 2020-09-21 11:34